Tim Cook sľubuje novinky ohľadne iPadov

· 2 min read
Tim Cook sľubuje novinky ohľadne iPadov

Ako sme už informovali, za posledný štvrťrok predaj iPhonu 7 vzrástol a tým zvýšil zisk spoločnosti. O iPadoch to však povedať nemožno. Predaje klesajú, dá sa povedať, že dosť rapídne.

V roku 2013 sa predalo úžasných 26 miliónov kusov iPadov, v prvom štvrťroku 2015 už išlo iba o 16,1 milióna kusov a za to isté obdobie roku 2016 len 13,1 milióna iPadov. Kde je problém?

Zdroj: macworld.com

Celkový predaj tabletov zaznamenáva celosvetový pokles od 9 do 20%. Najväčšou bariérou pre kupujúcich je cena. Veľa ľudí by siahlo napríklad po novom iPade Pro, no brzdia ich tie vysoké čísla. Podľa analytickej spoločnosti IDC pripadá na každých 10 zakúpených iPadov Air 2 alebo Mini, iba 1 predaný iPad Pro.

Zdroj: imore.com

Najväčším konkurentom Apple je logicky spoločnosť Samsung. Podľa analytikov zo Strategy Analytics tvoria dodávky ich tabletov za posledný štvrťrok až 8,1 milióna kusov s 12,8% trhovým podielom. Po Samsungu prichádzajú Amazon, Lenovo a Huawei so 4,2 milióna, 3,7 a 3,4 milióna kusov.

Zdroj: macrumors.com

Tim Cook sa vyjadril, že ohľadom iPhonov sa chystajú nové veci, no je v tejto oblasti ešte veľmi opatrný. Tiež dúfa, že výsledky potom nadobudnú oveľa lepšie rozmery a že všetky pripravované novinky vyjdú tak, ako majú.


Zdroj titulnej foto: trustedreviews.com
zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read