Tim Cook sa zaradil medzi boháčov, ktorí rozdávajú svoj majetok

· 1 min read
Tim Cook sa zaradil medzi boháčov, ktorí rozdávajú svoj majetok

Časopis Fortune citoval šéfa najväčšej technologickej spoločnosti Tima Cooka, ktorý sa rozhodol darovať svoje bohatstvo odhadované na 785.000.000 dolárov na dobročinné účely po tom, čo zaplatí vysokú školu svojmu 10 ročnému synovcovi.

Fortune odhaduje čistý Cookov majetok na 120 miliónov dolárov v akciách Apple. Je tiež držiteľom obmedzených zásob akcií v hodnote 655.000.000 dolárov. 54-ročný generálny riaditeľ dlhodobo patrí medzi boháčov, ktorý ide príkladom rozdávania svojho majetku.

The Ghost Logo

Miliardár a finančník Warren Buffet je odhodlaný rozdať aspoň polovicu svojho majetku počas svojho života prostredníctvom “Giving Pledge”, ktorého webová stránka uvádza také osobnosti ako je Bill Gates, Mark Zuckerberg alebo Larry Ellison z Oracle.

Cookov majetok sa nemôže rovnať s majetkom Gatesa alebo Zuckerberga, ktoré sú v rádovo miliardách. No ako povedal Cook pre Fortune, dúfa že sa to zmení.

Cook sa na uvedených webových stránkach o filantropii nenachádza, je známy tým, že si svoje súkromie stráži. V posledných rokoch však začal otvorene hovoriť o problémoch občianskych práv. Cook, ktorý nedávno odhalil svoju homosexuálnu orientáciu sa vyslovil proti diskriminácii gayov, lesbičiek, bisexuálnej a transexuálnej komunity počas jeho prejavu na Alabamskej Akadémii.

V rozhovore pre Fortune tiež povedal, že s darovaním peňazí začal sám od seba a že sa snaží vytvoriť viac systematický prístup k filantropii, ktorá ide nad rámec vlastnej reklamy.