Tim Cook sa nenachádza v rebríčku najlepšie platených riaditeľov spoločností

· 1 min read
Tim Cook sa nenachádza v rebríčku najlepšie platených riaditeľov spoločností

Spoločnosť Apple je síce najhodnotnejšou spoločnosťou sveta, no keď sa začneme rozprávať o plate jej riaditeľa, o popredných miestach v rebríčku hovoriť nemôžeme. Chudák Tim sa nezaradil ani medzi 200 najlepšie platených CEO spoločností.

Podľa štúdií portálu The New York Times priemerný plat riaditeľov spoločností klesol od roku 2015 o 15 %, a to len na úbohých 19,3 miliónov dolárov ročne. Platí to však iba v prípade, pokiaľ daná spoločnosť dosahuje ročný príjem minimálne 1 miliardu dolárov. Tim Cook po minulé roky zarábal oveľa viac, ako bol priemer, no tohto roku sa mu akosi nedarilo.

Zdroj: cultofmac.com

Prieskumy ďalej ukazujú, že vôbec po prvýkrát od roku 2011 žiaden CEO nezarobil viac ako 100 miliónov dolárov. Najlepšie sa darilo Darovi Khosrowshahimu zo spoločnosti Expedia, ktorý zarobil 94,6 milióna dolárov. Druhé miesto obsadil Leslie Moonves z CBS s platom 56,4 milióna dolárov.

Napriek tomu, že sa Tim nenachádza v zozname 200 najlepšie platených CEO, nemôže sa sťažovať, nebýva predsa v garsónke pred sídlom spoločnosti Apple. Počas jeho prvého roku pôsobenia (2012) na poste CEO zarobil 94 miliónov dolárov a stal sa tak najlepšie plateným CEO v krajine.

Zdroj: plgomez.com


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej fotografie: deccanchronicle.com