Tim Cook reaguje na obvinenie z daňových únikov otvoreným listom

· 1 min read
Tim Cook reaguje na obvinenie z daňových únikov otvoreným listom

Tim Cook zverejnil otvorený list na oficiálnej webovej stránke Apple ako reakciu na rozhodnutie Európskej komisie, že Apple má zaplatiť 13 miliárd eur (14.5 miliárd dolárov) na daniach datovaných medzi rokmi 2003 a 2014 .

Zdroj: macrumors.com

Na začiatok listu sa dozvedáme o histórii spoločnosti Apple v Írsku, ktorá sa začína v roku 1980. Firma vtedy pôsobila ako malé zariadenie, v ktorom našlo prácu 60 zamestnancov, a to sa rozrástlo do takých rozmerov, že teraz zamestnáva 6 000 zamestnancov. Z toho ťaží ako spoločnosť Apple, tak aj samotná krajina a jej ekonomika.

Ďalej Cook hovorí, že ako sa firma Apple rozrastala, stal sa z nej "najväčší daňový poplatník na svete". Stojí si za tým, že spoločnosť sa vždy riadila zákonmi a platila dane tak, ako mala. A tvrdí, že Európska komisia sa usiluje prepísať históriu spoločnosti Apple v Európe. Popiera akúkoľvek dohodu s Írskom ohľadom daní, ktorá by bola protiprávna.

Ďalší Cookov krok bude odvolanie. Celá spoločnosť verí, že uspejú a nebudú musieť zaplatiť 13 miliárd eur. Aj napriek všetkej tej dráme sa Cook zaviazal Írsku, že spoločnosť Apple nechce v budúcnosti zastaviť svoje investície a nechce prísť ani o svojich zamestnancov, ani o zákazníkov.

Celý list si môžete prečítať TU.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: news.softpedia.com