Z Androidu na iPhone prechádza stále viac užívateľov. Tento rok však Apple zaznamenal rekord

· 1 min read
Z Androidu na iPhone prechádza stále viac užívateľov. Tento rok však Apple zaznamenal rekord

Apple včera zverejnil svoje zisky za uplynulý fiškálny rok. Kalifornská spoločnosť zarobila 53,4 miliardy dolárov, čo je o približne 10 miliard viac oproti minulému roku. Vyzerá to tak, že predaje ale nie sú jediná vec, ktorá môže spoločnosť tešiť. Tim Cook, výkonný riaditeľ Apple, počas včerajšieho prejavu spomenul, že spoločnosť zaznamenala najvyšší počet užívateľov, ktorí si kúpili iPhone a prešli naň z konkurenčného Androidu.

Cook ešte pred rokom vyhlásil, že očakáva veľa nových zákazníkov, ktorí k iPhonu prídu z Android zariadení. Bolo to práve kvôli iPhonu 6, ktorý mal oproti svojmu staršiemu súrodencovi o niečo väčšiu obrazovku. Najväčší prísun bývalých majiteľov Android telefónov však prišiel až teraz, po predstavení iPhonu 6S. Tim Cook oznámil, že až 30% predaných iPhonov šlo do rúk užívateľom, ktorí predtým používali Android.

"Je to obrovské množstvo a všetci sme naň hrdí," poznamenal v prejave Cook.

Apple sa začal zameriavať na majiteľov Android telefónov, ktorí by radi prestúpili, už minulý rok. V septembri 2014 bola spustená internetová stránka venovaná práve užívateľom, ktorí prešli z Androidu na iOS. Apple tiež vydal aplikáciu pre Android telefóny s názov Move to iOS. Tá má pomôcť majiteľom konkurenčného operačného systému v prechode na iPhone.

App Move to iOS

Je teda jasné, že sa Apple snaží všetkými silami uľahčiť prechod na svoje zariadenia a získať tak ešte viac zákazníkov. Ako ste na tom vy? Tiež ste prešli z Androidu na iOS alebo ste boli verní Apple odjakživa?

zdroj: http://www.phonearena.com/