V čom je iPhone SE horší ako iPhone 6s?

· 2 min read
V čom je iPhone SE horší ako iPhone 6s?

Pri predstavení iPhonu SE bola firma Apple celkom strohá. Okrem vylepšení, ktoré ponúka oproti svojmu staršiemu predchodcovi, iPhonu 5s, sa ako akosi zabudla zmieniť o tom, čo až také dobré nie je. Čo jeho väčší brat, iPhone 6s, má, no na SE sa to nedostalo.

Pomalší TouchID senzor
Zdroj: Apple.com
Ak si si myslel, že nový iPhone bude v sebe skrývať všetko to, čo iPhone 6s, sklameme ťa. Jednou z vecí, ktoré tomuto drobcovi chýbajú, je čítačka prstov druhej generácie. Tá prišla prvýkrát s iPhonom 6s a 6s Plus, no firma Apple ho akousi náhodou zabudla implementovať sem.

Aký je tlak vzduchu?
Zdroj: itunes.apple.com
Možno o tom nevieš, ale vo svojom iPhone nájdeš aj barometer senzor. Je to snímač, ktorý meria tlak vzduchu. Tu ho ale budeš hľadať márne.

3D Touch sa tiež vyparil
Zdroj: idownloadblog.com
Tak ako v iPadoch, ani v novom iPhone nenájdeš takýto tlakový displej. Škoda, možno budúci rok, vážení.

Staršia predná kamera
Zdroj: cloudfront.net
Predný fotoaparát dokáže fotiť s rozlíšením 1,2 megapixelu a clonou f/2,4. Máš déjà vu? Ide o to isté, čo si mal pred tromi rokmi na iPhone 5. Aby to ale inžinieri zachránili, navrhli funkciu Retina flash, ktorá ti z obrazovky urobí blesk.

Máme za sebou všetky hlavné nedostatky, ktorými trpí iPhone SE oproti svojim väčším súrodencom. Zavážia tieto fakty alebo si nový iPhone kúpiš aj tak?

Zdroj titulnej foto: technobuffalo.com
Zdroj: mobilmania.sk

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read
Čo chýba dnešnému Applu ako soľ ?
· 2 min read