Tieto produkty sa firme Apple v roku 2015 rozhodne nepodarili

· 3 min read
Tieto produkty sa firme Apple v roku 2015 rozhodne nepodarili

Aj keď sme magazín zameraný na Apple a všetci ho tak máme radi, treba uznať, že tento rok firma Apple predstavila pár nie úplne vydarených produktov. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

iPad Pro

Väčšina z vás si teraz pravdepodobne povie, že som sa zbláznil. Veď iPad Pro je veľký iPad, ktorý má extrémny výkon a veľa vychytávok. Ja si však za svojím stojím. Prečo?

Ak chceme 128 GB iPad Pro spolu s klávesnicou a Apple Pencil, zaplatíme 1 200 eur. Za iba trocha vyššiu cenu (1 299 dolárov v USA) však môžeme kúpiť napríklad 12" MacBook či základný 13" MacBook Pro Retina. Okrem toho treba povedať, že iOS nie je plne pripravený pre väčší displej a jeho možnosti sú obmedzené. Napokon je tak iPad Pro (ak si odmyslíme Apple Pencil) iba väčším a výkonnejším iPadom Air za omnoho viac peňazí.

Smart Battery Case

Tento obal s integrovanou batériou bol predstavený iba nedávno, no aj napriek tomu si vyslúžil vlnu kritiky. Jednak kvôli jeho vysokej cene, konkrétne 99 dolárov, a taktiež kvôli designu, ktorý je, podľa názoru našej redakcie, skutočne hrozný.

Čítajte tiež: Firma Apple predstavila vlastný obal s nabíjaním pre iPhone, dizajn radšej hodnotiť nebudeme

12" MacBook

Keď firma Apple predstavila na jar MacBook, všetkým padla sánka. Po chvíli ale bolo jasné, ide o počítač plný kompromisov. Nižšia klávesnica, ktorá nie je až taká pohodlná, nižšia výdrž batérie, iba 1 port, ktorý je k tomu všetkému nekompatibilný a 480p FaceTime Camera. To sú dôvody, prečo nový MacBook nie je až taký dobrý, ako sa môže zdať. Ide však o prvú generáciu a ja verím, že tie ďalšie budú lepšie a lepšie. Nakoniec, ani prvý iPhone, iPad či MacBook Air neboli dokonalé.

Čítajte tiež: Nových MacBookov sa dočkáme už čoskoro. Prinesú nový dizajn a ďalšie vylepšenia

Disk v 4K iMacu

Firma Apple tento rok stihla tiež predstaviť 4K iMac. V počítači za 1 500 eur však dostanete 5400-otáčkový pomalý disk, ktorý je dokonca pomalší, ako bol ten v mojom starom iMacu 2011, základnej verzii, ktorá v tej dobe stála 1 200 eur. Doteraz tiež Apple za príplatok 120 eur inštaloval do počítačov Fusion Drive 128 GB SSD. Tento rok sa to však zmenilo a za rovnaký príplatok dostanete naviac SSD disk s kapacitou smiešnych 24 GB.

Apple Music

Apple Music je hudobná služba, ktorá je vo svojej podstate úplne rovnaká ako tie ďalšie. Medzi jej výhody patrí napríklad to, že vám rozhádže alebo vymaže vašu aktuálnu knižnicu či vymení obrázky pri albumoch, ktoré ste si posledné roky krvopotne manuálne vypĺňali.

Firme Apple sa skutočne vstup na pole hudobných služieb nepodaril práve najlepšie, aj napriek tomu by teraz mali byť tieto problémy odstránené. Jediné, čo jej môžem vytýkať aj teraz, je integrácia v iTunes na Macu, ktorú pravdepodobne robili narýchlo a ani po pol roku nemali čas vylepšiť ju. Pravdepodobne sa radšej rozhodli pracovať na nových obaloch s integrovanou batériou.

Čítajte tiež: Novinky o Apple Music

Nabíjanie Apple Pencil

Keď spoločnosť Apple predstavila Apple Pencil, povedali nám, že sa má nabíjať cez iPad Pro. Tento spôsob je síce účelný, zato však nie úplne premyslený. Ceruzka je hrubšia ako iPad a pri nabíjaní sa pri troche "šťastia" môže jeden z dvojice poškodiť. Ešte šťastie, že Apple k "ceruzke" pribaľuje aj Lightning adaptér, vďaka ktorému ju môžete nabiť cez kábel od napríklad od iPadu.

Magic Mouse 2

Zlatým klincom programu sa tentokrát stáva Magic Mouse 2, ktorá sa okrem vyššej ceny líši od pôvodnej verzie iba integrovanou batériou, ktorá sa dobíja cez Lightning kábel. Keď sa však dozviete, kde je umiestnený, tak sa v lepšom prípade pousmejete. Nachádza sa na spodnej strane myšky, vďaka čomu nielenže hrozí, že sa pri nabíjaní poškriabe sklo alebo zlomí kábel, ale tiež sa kvôli tomu nedá nabíjať a používať súčasne.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read