Tieto krúžky by firme Apple pomohli s veľkým problémom

· 2 min read
Tieto krúžky by firme Apple pomohli s veľkým problémom

Či už si Apple zariadenie mal, alebo sa na svoje ešte len tešíš, určite si sa už stretol s problémom káblov, ktoré sú k produktom poháňaným hlavne iOS dodávané. Tie majú vo zvyku sa majiteľom po určitej dobe kaziť. A po určitej dobe sa v tomto prípade myslí niekoľko mesiacov. Vieš ale o tom, že Apple to nerobí úplne schválne?

Bývalý zamestnanec, ktorý bol súčasťou spoločnosti Apple, sa na celú tému vyjadril. A jeho odôvodnenie je pozoruhodné.
Zdroj: Apple.com

"Pracoval som pre Apple a mal som príležitosť byť súčasťou každého oddelenia, preto viem presne, ako to chodí. Nemá to nič spoločné so zvýšením zárobku spoločnosti tým, že donútia zákazníka neustále kupovať nové káble, ale skôr s hierarchiou spoločnosti.

Predtým si ale ozrejmime, ako taký nabíjací kábel funguje. Keď sa pozrieš na kábel, ktorý od Apple nie je, môžeš si všimnúť, že pri spojoch sa nachádzajú plastové krúžky. Tie bránia nadmernému namáhaniu. Ich účelom je brániť káblu, aby sa lámal, poškodzoval.

Späť k hierarchii spoločnosti. Apple pozostáva z niekoľkých oddelení, akými sú napríklad oddelenie marketingu, predajov či starostlivosť o zákazníka. Oddelenie, ktorému sa ale všetky ostatné podraďujú, je divízia priemyselného dizajnu. Tá rozhoduje o celkovom vzhľade a pocite z produktov. Je to teda tá časť spoločnosti, ktorá rozhoduje o všetkom.

A ako sa to tak nejako udialo, toto oddelenie nenávidí, ako tieto krúžky vyzerajú. Oveľa radšej vidia čistý, hladký prechod medzi káblom a adaptérom. Esteticky naozaj ide o lepší krok, no z pohľadu funkcionality ide o "vraždu spoľahlivosti". Nie je tu žiaden predmet, ktorý by bránil nadmernému zaťaženiu, a tak sa kábel ohýba a postupne stráca svoju funkčnosť. Som si istý, že technické oddelenie malo milión dôvodov na to, aby tieto krúžky kábel obsahoval, a oddelenie starostlivosti o zákazníka sa sťažovalo, že zákazníci s káblami nie sú spokojní. Ale keď raz priemyselný dizajn tieto krúžky nechce, tak tam nebudú."

Takto vyzerá terajšia nabíjačka na nabíjanie MacBooku:
Zdroj: Apple.com

Spomínané krúžky na uvoľnenie napätia:
Zdroj: globalinterconnect.com

Zdroj titulnej foto: coaxsolutions.com
Zdroj: reddit.com