Aplikácie, ktoré nesmú chýbať na iPhone žiadneho študenta

Časy, keď sa do školy chodilo s hrubou taškou, ešte síce na Slovensku nie sú nadobro preč, napriek tomu existuje mnoho aplikácií, ktoré môžu uľahčiť život nejednému študentovi. Poďme sa spoločne pozrieť na tie najzaujímavejšie.

Evernote

Táto aplikácia je známa všetkým, ktorí sa aspoň trochu pohybujú vo svete počítačov a techniky. Ide o poznámkovú aplikáciu, ktorá je dostupná zdarma nielen pre iPhone, ale aj pre iPad, Mac, Windows PC a všetky Android zariadenia. Okrem toho je možné sa k svojim poznámkam dostať aj cez web. Ak teda hľadáte poznámkový blok s množstvom funkcií, ktorý by sa synchronizoval medzi zariadeniami, toto bude pravdepodobne tá správna voľba.

Názov: Evernote
Cena: Free
Stiahnuť z App Store

WolframAlpha

Ak by sme danú aplikáciu nazvali Googlom pre študentov, vôbec by sme nezveličovali. Táto aplikácia pozná odpoveď na množstvo otázok a je to nielen skvelý ťahák, ale aj zdroj informácií. Pri vyhľadávaní odpovie komplexne, podmienkou je aspoň minimálna znalosť angličtiny, čo by však pre študentov nemal byť vôbec problém. Aplikácia stojí 2,99 $.

Názov: WolframAlpha
Cena: 2,99 $
Stiahnuť z App Store

iStudiez Pro

Táto aplikácia pomáha s organizovaním školského času. Môžete si do nej zaznamenať úlohy a povinnosti. Jediná chyba je asi cena, ale vzhľadom na vynikajúcu funkčnosť sa rozhodne oplatí. Čerešničkou na torte je podpora Apple Watch. Pre skromnejších je tiež k dispozícii iStudiez Lite.

Názov: iStudiez Pro
Cena: 2,99
Stiahnuť z App Store

My Study Life

My Study Life je alternatíva k predošlej aplikácii, s tým rozdielom, že je zdarma. Nevýhodou však je chýbajúca aplikácia pre Mac. Váš rozvrh teda ostane iba v iPhone.

Názov: My Study Life
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store

PhotoMath: Camera Calculator

Táto aplikácia je určená pre všetkých, ktorým nie je matematika príliš po srsti. Stačí namieriť fotoaparátom na papier a okamžite dostanete výsledok. O tejto aplikácii sme tiež napísali samostatný článok, preto, ak vás zaujala, rozhodne odporúčame si ho prečítať.

Čítajte tiež: Funkcie, sústavy rovníc, algoritmy? Stačí odfotiť a výsledok máš na displeji!

Názov: PhotoMath - Camera Calculator
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store

Bonus: EduPage

Táto aplikácia sa tu nenachádza preto, že by mala nejaký skvelý dizajn či ohromné funkcie, práve naopak: má veľa múch a je dosť pomalá. Do zoznamu som sa však rozhodol zaradiť ju preto, lebo je slovenská a podporuje ju množstvo slovenských škôl. Po prihlásení sa bez zložitého nastavovania dostanete k svojmu rozvrhu, suplovaniu či ďalším informáciám. Odporúčam teda každému študentovi základnej alebo strednej školy zabehnúť k svojmu učiteľovi informatiky a vypýtať si prihlasovacie údaje.

Názov: EduPage
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store


Dúfame, že si si medzi vyššie spomínanými aplikáciami našiel aspoň jednu, ktorú budeš používať každý svoj študentský deň.

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou