Tieto dva mobily sú údajne krajšie ako iPhone. Súhlasíš s tým?

· 2 min read
Tieto dva mobily sú údajne krajšie ako iPhone. Súhlasíš s tým?

Pred deviatimi rokmi, keď firma Apple predstavila svoj prvý iPhone, nebolo na trhu nič, čo by mu mohlo v dizajne konkurovať. Dotykový smartfón od kalifornskej spoločnosti bol bezkonkurenčne na prvej priečke. Aj roky po tom, čo sa na trhu objavil jeho najväčší konkurent - Android, sa držal na vrchole. Plastové smartfóny rôznych značiek skrátka nemohli konkurovať elegantným iPhonom.

Doba však šla dopredu a zdá sa, že pekný mobil vie spraviť aj iný výrobca, nielen Apple. Najnovšie Android telefóny sú kovové, elegantné a po dizajnovej stránke vydarené. Portál Businessinsider.com zverejnil zaujímavý názor. Niektoré z Android smartfónov vraj už po dizajnovej stránke predbehli Apple.

Aký je teda ich rebríček najkrajších smartfónov?

3. iPhone 6s/6s Plus

zdroj: heureka.cz

2. HTC 10

zdroj: phonedog.com

1. Samsung Galaxy S7 Edge/Galaxy S7

zdroj: mojandroid.sk

Môj osobný názor je, že Android telefóny prešli obrovský kus cesty. Nový Samsung Galaxy S7 Edge je naozaj vydarený a pekný telefón. Podľa mňa sa ale stále na vlajkovú loď spoločnosti Apple nechytá.

Je ešte dôležité podotknúť, že iPhone 6S má dizajn navrhnutý pred dvoma rokmi, keď vyšiel iPhone 6, zatiaľ čo nový Galaxy sa drží trendov a Samsung ho predstavil len tento rok. Preto nerobme predčasné závery, možno iPhone 7 svojich konkurentov po dizajnovej stránke rozseká.

A čo na to celé hovoríš ty? Súhlasíš s redaktorom portálu Businessinsider alebo považuješ iPhone za vrchol dizajnu?


Zdroj titulnej foto: pexels.com
Zdroj: businessinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read