"Think Different" trademark rozšírený pre Apple Watch, iPad, Siri a ďalšie

Firma Apple si v novom európskom patente privlastnila ochrannú známku "Think different", na ktorú už na území USA patent mali.
V zmluve týkajúcej sa patentu sú uvedené medzinárodné triedy produktov, ku ktorým môže byť tento trademark priradený.
Zdroj: youtube.com
Ide teda o: Apple Watch, Apple Pay, Apple Pencil, iPad, hry, biznis manažment, telekomunikácie, streamovacie služby, hudbu, televíziu, edukačné služby a Siri.

Ochranná známka pôvodne vznikla 24. februára. Po predstavení iPodu v roku 2009 sa upravila a bola pridaná k danému radu zariadení.
Zdroj: deep1106.wordpress.com

Prvýkrát bol slogan použitý v roku 1997 v rámci reklamnej kampane, ktorá mala ľuďom ukázať príchod Steva Jobsa, ktorý bol v 1985 vyhodený akcionármi Apple. "Think different", teda "Myslime inak", bola protikampaň na "Think" od IBM. Hlavnou úlohou bolo otvoriť ľuďom oči a pomôcť im pri výbere osobného počítača. Tento slogan sa však ujal a bol použitý pri zariadeniach ako iMac G4 v roku 2002. Čo sa novších produktov týka, prišla s ním znova Apple TV, v tomto prípade išlo o pozmenenie myslenia ľudí vzhľadom na využitie televízie.

Zdroj titulnej fotky: safetyrisk.net
Zdroj: macrumors.com

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.