The fappening: Heker, ktorý sa vlámal na celebritné účty, ide za mreže

· 1 min read
The fappening: Heker, ktorý sa vlámal na celebritné účty, ide za mreže

Jennifer Lawrence, Kate Upton, Amber Heard, Avril Lavigne... to sú len niektoré z mnohých celebritných mien, ktorým sa nabúrali do účtov a ich intímne fotky boli zverejnené na webe. Celé to odštartovalo pred niekoľkými rokmi pod názvom the fappening. Neznámy heker sľuboval ďalšie a ďalšie várky fotiek. O čo vlastne išlo? Podvodnými e-mailmi vylákal od stoviek ľudí heslá k účtom, zameriaval sa na celebrity. U mnohých mu to vyšlo. Až potom si mnohí uvedomili, že intímne fotky sa nedávajú na iCloud, Google drive alebo sa neposielajú e-mailmi.


Zdroj: celebritiesphotoshoot.com


To už bolo však neskoro a FBI rozbehla veľké vyšetrovanie. Nakoniec našli podozrivého. Andrew Helton bol minulý týždeň odsúdený na 3 000 $ pokutu, šesť mesiacov za mrežami a dvojročný kontrolný dohľad.

Mužovi sudca dokázal heknutie 363 Apple a Gmail účtov. Odsúdený, okrem toho, že ho to mrzí :-), povedal: "Nebolo to náročné, nič pre experta. Všetko, čo som robil, bolo iba copy a paste". Muž tým myslel rozposielanie podvodných e-mailov, tzv. phising, kde sa e-mail tvári vierohodne, a po presmerovaní na podvodnú stránku vás vyzýva na zadanie mena a hesla. Preto musia byť užívatelia obozretní a dôverovať iba známym e-mailovým adresám spoločností a neprihlasovať sa niekde, kde to nie je potrebné. Radšej si to treba dvakrát overiť.


Zdroj titulnej foto: [itechpost.com](http://images2.itechpost.com/data/images/full/15358/hacking.jpg) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/16/07/23/hacker-who-targeted-celebrity-icloud-and-google-accounts-sentenced-six-months-in-prison)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read