iOS

TextEdit na ceste do iOS?

· 2 min read
TextEdit na ceste do iOS?

Ak ste majiteľom jedného z MacBookov od Apple, určite dôverne poznáte TextEdit. Ak nie, je to textový editor, ktorý je nainštalovaný v každom OS X (onedlho macOS). Je užitočný, ak práve potrebujete napísať nejaké myšlienky a nemáte poruke papier (samozrejme, MacBook máte :p), prípadne v ňom viete napísať list. Keďže je úplne jednoduchý, zvládne v ňom pracovať úplne každý.

Čo to má spoločné s iOS?

Jeho ikonu spozorovali na iPade počas nedávnej konferencie WWDC. Na oficiálnych stránkach Apple si môžete pozrieť záznam. Schválne, či si to všimnete. ;)
Spoločnosť Apple však neuverejnila žiadne informácie ohľadom pridania tejto aplikácie do operačného systému iOS. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, ikonka appky TextEdit sa tam nachádza.

Zdroj: 9to5mac.com

Teraz to vyzerá tak, že firma Apple by mohla plánovať mobilnú verziu appky TextEdit pre iOS. Mohla, ale...

Razí si naozaj cestu do iOS?

Tento únik nemôže stopercentne potvrdiť (ale ani vyvrátiť), že sa budeme môcť v budúcnosti stretnúť s TextEditom aj v operačnom systéme iOS. Doposiaľ sme ho nespozorovali v žiadnom iOS. Nenachádza sa v iOS 10 Beta a ani v žiadnej inej demo verzii.
Avšak firma Apple stále drží tromf v rukáve, môže stále prekvapiť, nebolo by to prvýkrát. :)

ubergizmo.com

Asi nie...

Pravdepodobnejšia je verzia, že sa používa len na testovacie účely, a to v uzavretom kruhu spoločnosti Apple. Možno si uvedomujú, že ich zákazníci ju jednoducho nepotrebujú. Načo by im bola? K dispozícii je množstvo aplikácií s rovnakými funkciami. Taktiež zdarma. Na čele je stále aplikácia Pages, vďaka ktorej môžete napísať naozaj čokoľvek. Od poznámok až po profesionálny článok.


Zdroj titulnej foto: guruofcomputerwisdom.com
Zdroj: cultofmac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read