Tesla príde s novým autopilotom!

· 2 min read
Tesla príde s novým autopilotom!

Tento rok firmu Tesla zastihla veľká rana. Ich autopilot zlyhal na diaľnici a dokonca prišiel o život človek. Samozrejme, konkrétne okolnosti sú diskutabilné a je len a len na činných orgánoch, aby v tomto rozhodli.

Na druhej strane Tesla koná a vydáva nový update, ktorý posunie autopilota na kilometre vpred. Ide o najväčší update od roku 2014 a my sa spoločne pozrieme, čo bude znamenať pre majiteľov týchto krásnych elektromobilov.

Brzdový systém

V prvom rade sa Tesla snaží o vylepšenie a zlepšenie kalibrácie ich AEB (Automatic Emergency Break), ide o brzdu, ktorá sa núdzovo zapne pri kolízii s iným vozidlom alebo človekom. Diskutuje sa, že v prípade tohtoročnej smrti na diaľnici je na vine práve AEB. Tento brzdový systém totižto pracuje primárne na obrazoch z prednej kamery a na základe radarovej podpory, čo je aktuálne nepostačujúce. Môžeme teda očakávať veľké zmeny v rámci AEB.

Zdroj: teslarati.com

TACC

TACC? Že čo to je? TACC, alebo aj Traffic Aware Cruise Control, je funkcia, ktorá napomáha autopilotovi bezpečne jazdiť na cestách a taktiež napomáha pri sledovaní toho, čo sa deje v okolí auta.

Zdroj: notey.com

TACC po novom bude vedieť lepšie upresniť polohu auta, ktoré ide pred Teslou, a odhadnúť lepšie vzdialenosť. V prípadoch brzdenia alebo prudkého brzdenia bude opäť vylepšený autopilot, ktorý vypočíta situáciu tak, aby čo najviac zvýšil bezpečnosť posádky.

TACC dokonca bude vidieť o dve autá dopredu, to znamená, že ak niekto začne brzdiť, autopilot to bude vedieť oveľa skôr ako vodič!

Na diaľnici

Tesla už istú dobu vie bezpečne meniť pruhy. Nový update však prinesie absolútnu novinku, a to v podobe výberu exitu z diaľnice, pričom autopilot sám diaľnicu opustí. Ide pravdepodobne o najočakávanejšiu funkciu z nového Autopilota 8 a znamená aj krôčik vpred k úplnej autonómnosti vozidla.

Zdroj: teslarati.com

Dalo by sa povedať, že Tesla robí všetko pre to, aby zvýšila bezpečnosť autopilota. Už teraz je ich práca úctyhodná a myslím, že sa môžeme tešiť na najbližšie roky.

--- Zdroj titulnej foto: [teslarati.com]() Zdroj: [teslarati.com]()

Related Articles

Ďalšia rana pre Teslu?
· 2 min read
Apple je cintorínom Tesly
· 1 min read
Čo je nové s Apple Car?
· 1 min read