Tesla má súpera, ktorý proti nej chystá 100 000 $ Roadster

· 2 min read
Tesla má súpera, ktorý proti nej chystá 100 000 $ Roadster

O tom, že elektromobily momentálne napádajú trh s automobilmi a pomaly, ale isto si budujú reputáciu, písať nemusíme. Tesla Motors vedie rebríček tých najkvalitnejších áut a ešte nikto si ju netrúfol poraziť. Teda ak sa nepozrieme do Číny. Práve tam pod záštitou Qiantu Motor vzniká úplne nový ElektroRoadster, ktorý ospevujú najmä preto, že sa dokáže vyrovnať Tesla Modelu S.

Zdroj: www.autocar.co.uk

Áno, je to pravda. Málokto dokáže povedať niečo tak odvážne, no ešte odvážnejšie to znie od automobilky, ktorá nemá v podstate ani vybudované meno. Táto firma totiž plánuje ElektroRoadster, ktorý má byť obrovským konkurentom Tesla Modelu S a má stáť len 106 000 $. Auto má byť postavené celé z hliníka a základné telo má byť z veľmi ľahkého karbónu pre zaručenie lepšieho výkonu.

Zdroj: www.carscoops.com

Učíme sa od Tesly, a keď sme sa dozvedeli, že v Číne až taký úspech nemá, rozhodli sme sa postaviť vlastnú továreň na elektromobily, ktoré budú disponovať najnovšími technológiami.

Tesla v Číne predala doposiaľ 3 025 áut Modelu S a Modelu X v prvej tretine roka 2015.

Qiantu Motor záleží veľmi na marketingu a reputácii, čo svedčí aj o tom, že toto miesto obsadil Steve Man, hongkonský analytik pre automobilový priemysel v Bloomberg Intelligence.

Zdroj: gas2.org

Celý projekt financuje Čína, ktorá firme síce dala peniaze, ale pod podmienkou, že auto bude veľmi úsporné na energie, ktoré bude spotrebovávať. Vláda vidí v tomto priemysle budúcnosť svojej krajiny, avšak aj keď Elon Musk sa tu už porozhliadal po továrni, nemal ju s kým otvoriť, keďže na to hľadal nového obchodného partnera.


Zdroj titulnej foto: [www.carscoops.com](www.carscoops.com) **Zdroj: [Bloomberg**](http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-06-05/tesla-challenger-in-china-promises-to-debut-106-000-e-roadster)