Teraz môžete spraviť GIF pomocou Giphy vo vašom prehliadači aj cez smartfón

Teraz môžete spraviť GIF pomocou Giphy vo vašom prehliadači aj cez smartfón

Áno, už nikdy viac si nemusíte sťahovať aplikáciu, aby ste mohli po zachytení trápnej fotky svojho kamaráta "strápniť" ešte viac. Od dnes vám na to stačí váš prehliadač vo vašom smartfóne.

Jednoducho prejdite na stránku služby GIF Maker a importujte všetko, z čoho chcete spraviť GIF priamo z vašej galérie, vložte do URL adresu, alebo zachyťte teraz hneď sami.

engadget.com

Potom si na novo vytvorený GIF môžete napísať čo chcete, pridať samolepky, hviezdičky, hocičo iné, alebo si tam môžete sami niečo dokresliť. Na stolnom počítači nie sú ani z ďaleka k dispozícií takéto kreatívne efekty, verte mi. Avšak najväčšou výhodou mobilnej verzie tejto stránky stále zostáva, že môžete vytvoriť GIF bez toho, aby ste museli sťahovať, či nebodaj platiť za nejakú apku.

Minulý rok na jeseň v októbri spoločnosť Giphy uviedla, že mali viac ako 100 miliónov každodenných používateľov, ktorí denne vyprodukovali viac ako 1 miliardu GIFov. Stránka aktualizovala svoj GIF Maker tak, aby fungovala aj pre používateľov smartfónov.


Zdroj titulnej foto: [theverge.com](https://www.theverge.com/2016/1/27/10855286/tinder-adds-gifs-giphy) **Zdroj: [engadget.com](https://www.engadget.com/2017/07/25/giphys-gif-making-tool-is-now-available-in-your-mobile-browser/)**