Tento kameň je dôkazom toho, že nemáme súdiť knihu podľa obalu

· 1 min read
Tento kameň je dôkazom toho, že nemáme súdiť knihu podľa obalu

V dnešnom svete už naozaj nie je ľahké nájsť vec, ktorá by mala iba jednu funkciu. Mobilné telefóny už nie sú len na volanie či posielanie SMS správ. Na televízoroch sa už nepozerá iba Tisíc a jedna noc. Máme tu jeden netradičný výtvor, kameň.

Zdroj: odditycentral.com

Ak by si na takýto "kamienok" natrafil vo voľnej prírode, pravdepodobne by si okolo neho iba prešiel, prípadne z neho vytesal nejakú sochu (určite). Odteraz ale budeš vedieť, že ak na tento kus horniny natrafíš v jednom z nemeckých múzeí, skrýva aj niečo iné.

Zdroj: odditycentral.com

Keď sa lepšie zadívaš, zbadáš zásuvku, ako aj akúsi železnú platňu priamo nad rozloženými trieskami. Je to preto, že skala je okrem iného aj router, ktorý začne fungovať, keď sa platňa zahreje na istú teplotu.

Nejde ale o hocijaký router. Pre tých, čo by si tu chceli zahrať Battlefield, žiaľ, miesto nie je. Signál je totiž bez internetu, a tak sa tu o surfovaní na internete nedá hovoriť. Môžeš si ale stiahnuť rôzne návody na prežitie, vrátane titulov "Ako sa rozviesť" či "Príručka prežitia pre drony". Šikovné, nie?

Nápad vznikol za účelom zvýraznenia myšlienky staroveku a novoveku. V minulosti totiž ľudia zakladali oheň za účelom prežitia, dnes je pre ľudí Wi-Fi takmer totožne dôležitý faktor pre ich život. Na zamyslenie, čo povieš?

Zdroj titulnej foto: odditycentral.com
Zdroj: amusingplanet.com