Tempescope - hranol, ktorý vám vygeneruje, aké je vonku počasie

· 2 min read
Tempescope - hranol, ktorý vám vygeneruje, aké je vonku počasie

Aj vám sa občas stane, že vás zaujíma, aké je vonku počasie, ale ste príliš lenivý na to, aby ste sa pozreli von oknom? Pokiaľ nie, ste zrejme celkom normálny človek. Pokiaľ áno, je tu pre vás Tempescope – malá krabička, ktorá vám ukáže, aké je vonku počasie.

Tento projekt sa pred 12 dňami objavil na IndieGoGo.com, čo je platforma určená pre crowdfundingové financovanie projektov. Autori tvrdia, že tento sklený hranol dokáže generovať rôzne počasie od hmly, cez búrku, až po východ slnka. Stačí, keď ho spárujete so svojim mobilom cez špeciálnu aplikáciu a začne z neho automaticky naťahovať dáta o aktuálnom počasí na mieste, kde sa nachádzate.

Dážď v Tempescope

Iste, znie to trochu divne, mať v izbe prístroj, ktorý vám ukáže, aké je vonku počasie. Tempescope ani nemôžeme brať ako veľmi praktickú vec. Svoju „nezmyselnosť“ však dokonale vyvažuje tým, ako dobre vyzerá. Na IndieGoGo sú zverejnené viaceré nádherné fotografie.

Podľa výrobcov je pre Tempescope možné pomocou aplikácie nastaviť rôznu polohu. To znamená, že v obývačke na Slovensku môžete sledovať, aké je počasie na druhej strane zemegule. Taktiež ponúka možnosť nastaviť si počasie podľa seba. Pokiaľ vonku prší a vy si chcete zlepšiť náladu, skrátka si v tejto sklenej krabičke nastavíte lepšie počasie.

Tempescope

Ak vás projekt zaujal, určite navštívte web IndieGoGo.com, kde si o ňom môžete prečítať viac. Pokiaľ máte záujem, autorov poteší, ak prispejete na jeho rozbehnutie nejakou čiastkou. Ak by ste si chceli kúpiť vlastné takéto zariadenie, vyjde vás to na 199 dolárov.