Technologické hračky, ktoré dnešná mládež nemala možnosť zažiť

· 2 min read
Technologické hračky, ktoré dnešná mládež nemala možnosť zažiť

Technologický svet ide dopredu raketovým tempom a iba máloktorý iný segment prešiel za posledné roky takým vývojom. Od kaziet k Blu-Ray či USB, cez gramofóny až po Spotify. Je otázne, či všetky tieto zmeny priniesli iba pokrok. Tento článok ti ukáže, o čo všetko si "prišiel".

Kazety
Zdroj: filmschoolrejects.com
Možno si ich pamätáš, možno nie, no je vysoká šanca, že si nemal tú možnosť sa s nimi bližšie spoznať. My ich ešte doma stále máme niekoľko desiatok, ale teraz na ne už len sadá prach.

Game Boy
Zdroj: tophdimgs.com
Klasika. Túto hračku asi poznáme všetci a viacerým z vás by som krivdil, keby som povedal, že ste ho nikdy nemali. Sám som jeden vlastnil, nebol síce originál od Nintenda ( :-( ), no už ten môj bol pre mňa niečím úžasným.

Diskety
Zdroj: engineersgarage.com
Neviem, či aj ty, no aj diskety si pamätám. Pichal som ich do starého notebooku značky Elonex, aby som si mohol zahrať hry typu Lentilka či Autíčko Putt Putt. Čakal ich ale nepekný osud pre ich malú pamäť.

Walkman
Zdroj: wordpress.com
Áno, viem. Na obrázku nie je Walkman, ale Discman. Spadajú ale približne do tej istej kategórie prehrávačov, do ktorých sa vložila kazeta či CD. Pamätám si, ako tatko jeden doniesol. To som bol vtedy riadny mačo. Dnes sa ešte dajú kúpiť a sú obľúbené najmä vďaka vysokej kvalite zvuku.

Staré herné konzoly
Zroj: wikia.com
Či mi veríš, alebo nie, tento skvost mám ešte stále schovaný doma. Toto Nintendo, konkrétne Model 64, bolo jedným z posledných, ktoré používalo kazety a nie modernejšie CD či DVD.

Ak sa ti pri týchto spomienkach zarosilo alebo nebodaj zapotilo očko, určite nebudeš sám. Doba, ako aj všetka elektronika sa zmenila, no títo "deduškovia" navždy ostanú v našich srdciach.

Zdroj titulnej foto: mure.org
Zdroj: thinkapple.sk

Related Articles