Technológia, ktorá zachytí fotku a odtlačok prsta zlodeja, sa už vyvíja

Technológia, ktorá zachytí fotku a odtlačok prsta zlodeja, sa už vyvíja

IPhone, ktorý je už aj teraz dostatočne zabezpečený, bude mať ďalšiu, lepšiu technológiu, ktorá sa zlodejom asi veľmi páčiť nebude. Zariadenie by malo vytvoriť fotografiu zlodeja a tiež zaznamenať jeho odtlačok prsta.

Americký úrad pre patenty a ochranné známky tento patent nazval “Biometric capture for unauthorized user identification.” Podľa informácií by mal iPhone zachytiť zlodeja pomocou fotoaparátu, Touch ID a aj iných senzorov.

Zdroj: appleinsider.com

Momentálne máme iPhony zabezpečené tak, že pri zadaní piatich pokusov odtlačku ťa zariadenie vyzve, aby si zadal heslo. Ak však heslo skúšaš už desiatykrát a neúspešne, iPhone bude dočasne akoby zablokovaný, vlastne vôbec nepôjde. A ak máš nastavené aj mazanie dát, tak po desiatich pokusoch naozaj o všetky prídeš. Tiež od teba iPhone žiada heslo, ak si zariadenie reštartoval alebo si ho 48 hodín vôbec nepoužil, čo sa asi často nestáva. :-)

Zdroj: 9to5mac.com

Nová technológia proti zlodejom by sa v budúcnosti mala zopnúť hneď, ako iPhone zachytí nepravú identitu. Dáta sa samy uložia do pamäte iPhonu alebo tiež môžu byť odoslané na vzdialený server. Tieto dáta tiež budú pravidelne mazané, v tom prípade, ak ich systém vykáže ako nepotrebné alebo nedôležité.

Táto skvelá novinka môže byť naozaj veľmi užitočná, ak by ti nejaký šikovný zlodej ukradol alebo sa len snažil dostať do tvojho vzácneho smartfónu.

--- Zdroj titulnej foto: [digitaltrends.com](http://www.digitaltrends.com/mobile/thief-iphone-patent-identity-stolen/) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/16/08/25/future-iphones-might-collect-fingerprints-photos-of-thieves)**