Táto analógová mechanická klávesnica mení spôsob hrania počítačových hier

· 2 min read
Táto analógová mechanická klávesnica mení spôsob hrania počítačových hier

Nemusím snáď nikomu pripomínať, že na hranie počítačových hier treba klávesnicu a myš. Toto kombo, ktoré dominuje vo svete počítačov, si svoju slávu získalo tým, že je rýchle a presné. Ak by ste postavili proti sebe hráča na počítači a hráča na konzole v akčnej strieľačke bez použitia AIM-locku, tak je jasné, že by klávesnica a myš vyhrala. Na druhej strane, je jedna vec, na ktorej klávesnica a myš zlyhá na plnej čiare, a to je ovládanie postavičky. Tu sa nebudeme o ničom baviť, proste na X-box a Playstation ovládačoch to ide lepšie - hladšie. Ak potrebujem ísť pomaly alebo pomalšie, viem si to zregulovať analógmi. Toto klávesnica nedokáže.

Zdroj: The Verge

Holandský Startup Wooting chce zmeniť naše pohľady na klávesnice. Jeho produkt Wooting One je prvá analógová mechanická klávesnica, ktorá sníma prítlak klávesy, a tým reguluje citlivosť stlačenia. To isté, čo robí aj analóg na gamepade od Playstation. Mechanické klávesnice mám rád hlavne preto, že viem, kedy stlačím klávesu, ihneď na to reagujú. Aj keď musím povedať, že mi na nich prekáža to, že majú limitovaný počet stlačení. Klávesnica bude obsahovať červené switche, čo vám zaručí okamžitú odozvu a príjemný zvuk kláves. Na výber budú, samozrejme, aj modré spínače, ktoré sú hlasnejšie a preferujú ich ľudia, ktorí radi píšu, pretože pri strojopise potrebujete vedieť, či ste klávesu stlačili, alebo nie.

Zdroj: The Verge

Klávesnica je navrhnutá tak, aby fungovala pri väčšine hier. Avšak niektoré na nej určite nepôjdu spustiť. Toho sa však nemusíte obávať, pretože klávesnica bude mať aj klasický digitálny mód, ktorý vypne analóg. Klávesnica už rozbehla svoju **KickStarter kampaň**, takže ak budeš chcieť, môžeš ju podporiť. My sa len tešíme.

Zdroj: The Verge


Zdroj titulnej fotografie: flickriver.com

**Zdroj: The Verge**