Takto prekladá Siri v iOS 11

· 3 min read
Takto prekladá Siri v iOS 11

Americká spoločnosť Apple ako už určite vieme pred niekoľkými týždňami vypustila do Apple sveta najnovšiu verziu operačného systému, ktorým je iOS 11. Tento operačný systém ako sme už určite všetci očakávali, je obohatený o pár úprav, maličkých zmien, či o niekoľko nových funkcií. No najvýraznejší pokrok sa teraz udial v oblasti Siri, Apple Pay alebo napríklad v aplikácií Fotky. V tomto článku sa budeme venovať o prekladaní textu, ktorý zvláda hlasová asistentka Siri priamo v iPhone či iPade. Tak pozrime sa na túto funkciu trošku pozornejšie.


V dnešných dňoch sa nám veľmi často stáva, že si potrebujeme niečo preložiť do iných jazykov ako je len Angličtina. Samozrejme je mnoho možností ktoré nám umožňujú preklad, ale hľadanie každého jedného slovíčka v slovníkoch je predsa len trošku väčšia strata času, a nikdy si nie sme istý či sme vetu poskladali správne. Google Translate je síce o niečo viac rýchlejšia možnosť, ale stále to nie je ten pravý najrýchlejší a najspoľahlivejší spôsob. Pomerne rýchlym postupom ako niečo expresne preložiť je Siri v novom operačnom systéme iOS 11. Siri funguje vraj na preklad výborne. Jej použitie nie je žiadnou vedou a určite to zvládne každý z nás. Postup je jednoduchý a dobre zaužívaný. Stačí jednoducho zadať Siri otázku, ktorej je potrebné spomenúť preklad a jazyk, do ktorého danú vetu, slovíčko alebo text potrebujete preložiť. Hlasová asistentka vám vzápätí poskytne to, čo potrebujete.


Zdroj: redmondpie.com


Skvelou vlastnosťou Siri je aj to, že preklad, ktorý vytvorí vie sama aj ihneď povedať. Ak teda potrebujete niekomu niečo povedať, no vy s daným jazykom nemáte žiadnu vedomostnú skúsenosť a neviete ani daný jazyk prečítať, nevadí, Siri to za vás jednoducho zariadi a povie to za vás. Ak nastane situácia, v ktorej dotyčný nebude rozumieť, alebo ak je potrebné opäť to celé prehrať, nemusíte celý postup opakovať odznova. Preto jednou s veľkých výhod a riešiteľom takýchto okolností je tlačidlo pomocou ktorého môže Siri preklad jednoducho zopakovať.


Zatiaľ je na preklad k dispozícií len 5 jazykov. Je to Francúzština, Nemčina, Taliančina, Mandarínska Čínština a Španielčina. Do týchto jazykov je preklad možný len z Angličtiny. Spoločnosť Apple v budúcnosti zaručuje rozšírenie a pridanie viacerých jazykov. Podľa môjho názoru, nepokladám to ako mínus, keďže Anglický jazyk v dnešnej dobe na jednoduchej úrovni ovláda skoro každý. Pokladám to ako benefit pre ľudí z neanglicky hovoriacich krajín. Dajme si otázku, kto iný by nás prinútil rozprávať po Anglicky ak nie Siri ? Nuž máme možnosť si to vyskúšať.


Zdroj: gadgets360cdn.com


Nedostatky na tejto novej funkcii Siri sa veľa nenašlo, ale predsa jeden menší nedostatok, ktorý je považovaný za veľké mínus je, že dané jazyky spolu nefungujú. Znamená to že nie je možné uskutočniť preklad medzi mini navzájom. Tam kde si funkcia Siri odobrala svoje pozitíva, ihneď zakrýva to svojimi výhodami a náskokmi.


Zaujímavé je tiež to, akým spôsobom spoločnosť Apple upravila Siri. Vyformovalo ju tak, aby bolo jej používanie omnoho príjemnejšie. Mám na mysli konkrétne hlas. Ten je omnoho „ľudskejší“. Ako ďalším predstihom je, že Siri sa dokáže v operačnom systéme iOS 11 rýchlejšie učiť. Vďaka tomu má omnoho lepšie reakcie a dosvedčí vám, že rozumie viac.


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.files.wordpress.com
Zdroj: thinkapple.sk

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read