Takto krásne vyzerajú nové Apple obchody hotové

Takto krásne vyzerajú nové Apple obchody hotové

Nedávno sme Vás informovali o novinkách, ktoré sa budú týkať zmien Apple predajní. Jednať sa malo o čistejší a jednoduchší dizajn. Zároveň sme sa mali dočkať bližšieho kontaktu s prírodou. Spoločnosť nás nesklamala a ukázala nám, že to s dizajnom stále vie.

Takáto prvá zrenovovaná pobočka sa nachádza v Bruseli. Dlho to tak ale pravdepodobne nezostane, pretože Apple má plány postupne skrášliť i ďalšie.

Poďme sa ale pozrieť na to, čo nové priestory skrývajú. Začneme zvonka. Už z diaľky môžete vidieť, že sa jedná o čosi veľkolepé. Obchod je celý "obalený" sklom. Znova uvidíme logo jabĺčka, ktoré sa vyníma hore. Z obchodu tiež vyžaruje tá istá biela farba.

Vo vnútri je to ešte oveľa zaujímavejšie. Tu sa konalo naozaj veľa úprav. Apple implementoval do jednej steny obchodu obrovskú obrazovku, ktorá bude slúžiť prevažne na prezentovanie nových produktov. Ďalej tu nájdeme živé stromy. Nie, nerobíme si srandu. Dva rady stromov v kvetináčoch bude jedna z vecí, ktoré určite upútajú zrak. No a úplne "kúl" je aj stôl, po ktorom ak prejdete rukou, vysunie zásuvky, v ktorých si môžete nabiť svoje (Apple) zariadenie. Ak máte radi adrenalín a hejterov, môžete vytiahnuť napríklad aj Samsung. Ako už veľakrát, aj teraz prikladáme video, lebo sa nám o tom ťažko hovorí.

Obchod bol otvorený 19. septembra. Nezaobišlo sa to aj bez, už známeho, postávanie pred vchodom od skorých ranných hodín, len aby sa mohli fanúšikovia pozrieť, čo nové ich čaká.

V Amerike sa podobného druhu obchodov zatiaľ nedočkali, ale Apple už má vybavené všetky potrebné papiere, a tak sa naň môžeme tešiť v Memphise (ako keby sme v Memphise všetci žili). Tim Cook bol taktiež v tom čase v Bruseli a na Twitteri zdravil všetkých belgických priaznivcov značky.

No a takto to vyzeralo v deň otvorenia.

Práca Jonyho Ivea teda zas a znova nezostala nepovšimnutá a tento dizajnový génius nám ukázal, že má svetu stále čo ukázať. Na Slovensku môžeme o podobných veciach iba snívať, takže nám zostáva iba ticho závidieť a čakať, že si nás Apple všimne. Tim, ak toto čítaš, dones prosím niečo podobné aj ku nám.