Takto by mohla vyzerať budúca generácia AirPods

Takto by mohla vyzerať budúca generácia AirPods

Už nejakú dobu sa šušká, že Apple by mal predstaviť novú generáciu svojich bezdrôtovýh slúchadiel AirPods. Diskutuje sa pritom o tom, akú funkcionalitu by mali ponúknuť a tiež o tom, aký by mali mať dizajn. Zatiaľ, čo niektorí hovoria o nezmenenom dizajne, Xhakomo Doda to poň al z opačného konca a svetu ukázal koncept novej generácie AirPods, ktorý vyzerá skutočne elegantne.

Dizajn je veľmi podobný tomu, ktorý už poznáme, no zahŕňa niekoľko príjemných zmien, ktoré by dozaista potešili nejedného majiteľa. Jedná sa napríklad o podporu bezdrôtového nabíjania, ktoré nahradilo port v spodnej časti súčasnej generácie. To by znamenalo, že je možné nabíjať slúchadla položení na bezdrôtovú nabíjačku AirPower a vzhľadom na to, že sa jedná o rovnakú technológiu, ako sa používa pri Apple Pencil 2, tak aj na strane nového iPadu Pro o ktorú by sa pripájali magneticky.

zdroj: behance.net

Drobných vylepšení sa dočkali aj otvory, ktoré sú po novom v podlhovastom tvare a pôsobia elegantnejším dojmom. Slúchadlá je možné pripojť o seba navzájom magneticky a podporovať by mali aj nové gestá. Na tie je skosená bočná strana ako stvorená.

Aj keď ja jedná len o koncept, musíme v redakcii uznať, že sa Xhakomovi skutočne podaril. Nových sluchádiel AirPod by sme sa mali dočkať už o pár týždňov, najpravdepodobnejšie pripadá do úvahy konferencia WWDC 2019, ktorá by sa podľa dostupných informácii mala konať už čoskoro.

Čítajte tiež: vieme dátum konania konferencie WWDC 2019

zdroj: behance.net

Do úvahy pripadajú 2 možnosti. Buď sa dočkáme takmer totožných slúchadiel ktoré iba budú podporovať bezdrôtové nabíjanie kvôli AirPower, alebo sa dočkáme viacerých vylepšení. Šušká sa aj o novej verzii vo farbe Space grey. Informácie okolo nových bezdrôtových slúchadiel z Cupertina budeme sledovať a o akýchkoľvek novinkách vás budeme samozrejme informovať.

zdroj: behance.net
zdroj: behance.net
zdroj: behance.net

Zdroj: behance.net

Zdroj titulnej foto: behance.net