Takto by mali vyzerať fotky z duálneho fotaparátu v iPhone 7

· 3 min read
Takto by mali vyzerať fotky z duálneho fotaparátu v iPhone 7

Ak obrázky v reklamnej kampani "Shot on the iPhone 6" boli úžasné, výsledky, ktoré by mohol podávať duálny fotoaparát v iPhone 7, všetkých očaria natoľko, že zabudnú zavrieť sánku. To tvrdí server cultofmac, ktorý získal prototyp duálneho fotoaparátu LinX. LinX je spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom duálnych fotoaparátov, firma Apple ju odkúpila. Stálo ju to 20 miliónov dolárov.


(zdroj foto: cultofmac.com)

Analytik Ming-Chi Kuo povedal investorom, že Apple pracuje na viacerých modeloch iPhonu, ktoré by sa mohli líšiť nielen veľkosťou, ale aj tým, či budú, alebo nebudú mať duálny fotoaparát.


(zdroj foto: cultofmac.com)

Väčšina z nás sa stará iba o to, či fotografie vyzerajú použiteľne, čo je prípad väčšiny dnešných smartfónov. Pravda je však tá, že v zlých svetelných podmienkach, na koncertoch či v iných situáciách je kvalita stále dosť slabá a je tu priestor na to, aby ďalšie telefóny mali lepšie fotoaparáty.

Technológia, ktorú využíva LinX, využíva viac objektívov na to, aby sa zlepšila kvalita fotiek. Spoločnosť vyvinula algoritmus, ktorý zlepší rozlíšenie, zachytáva vernejšie farby a fotí lepšie (nielen) v zlých svetelných podmienkach. Je totiž overené, že fotka z dvoch 4-megapixelových fotoaparátov vyzerá lepšie ako z jedného 8-megapixelového.


(zdroj foto: cultofmac.com)

V teste sa proti sebe postavili iPhone 5, LinX a Samsung Galaxy S4. Aj keď ide o staršie modely telefónov, treba podotknúť, že aj LinX sa od tej doby určite dočkal vylepšenia. Výsledkom je, že fotografie vyzerajú jednoducho lepšie.


(zdroj foto: cultofmac.com)

Ešte lepšie je, že dve 5 Mpx kamery sú tenšie ako jedna kamera umiestnená v iPhone 6. Vďaka tomu by sme sa po dvoch rokoch mohli dočkať iPhonu, ktorému netrčí fotoaparát. Navyše set kamier od LinX stojí až o 50 % menej ako snímač v iPhone 5s.


(zdroj foto: cultofmac.com)

LinX tiež prišiel na to, že vďaka dvom fotoaparátom je možné vytvárať 3D model fotografie, čo je zaujímavá vychytávka.


(zdroj foto: cultofmac.com)

Tieto fotografie sú 2 roky staré. Ako veľmi pokročili fotoaparáty v iPhone za ten čas, sme mohli vidieť, nevieme však, ako veľmi pokročili kamery LinX.

iPhone 6 je podľa štatistík siete Flickr najpoužívanejším fotoaparátom, ktorý prekonal všetky zrkadlovky. Ak by firma Apple integrovala duálnu kameru do svojho telefónu, tak by to znamenalo míľový krok.


zdroj titulnej foto: www.iPhoneheat.com
Zdroj: www.cultofmac.com