Takto budú vyzerať nové Apple obchody

· 2 min read
Takto budú vyzerať nové Apple obchody

Niet pochýb o tom, že Apple si veľmi potrpí na dizajn. Ich prioritou je jednoduchosť a čistota. Uprednostňujú bielu farbu, ktorú si môžete všimnúť na väčšine produktov, ale aj v Apple obchodoch. Spoločnosť si zrejme povedala, že je čas na zmenu a rozhodla sa do budúcna zmodernizovať svoje predajné miesta.

Toto je tá najlepšia kópia toho, ako si to návrhári predstavujú.

A čo hovoríte na toto prevedenie?

Nové "stores" by mali byť viac priehľadné a jednoduchšie. Jedným z hlavných materiálov by malo byť sklo. To by malo pokrývať celú prednú časť obchodu, od podlahy až po strop, takže by ste mali pekne vidieť až dovnútra. Mali by sme sa dočkať aj bledšej žulovej fasády a jednoduchšieho a čistejšieho rozloženia produktov v predajni. Znova sa tiež dočkáme spojenia s prírodou, a to konkrétne dubu a rôznych rastlín.

Obchod na Upper West Side na Manhattane bol prvým, kde sa začal presádzať prírodný vzhľad a tento dizajn sa postupne prenáša aj na ďalšie predajne. Nedávno prerobená pobočka v Palo Alto je toho príkladom.

Predajňa v Palo Alto.

Vyzerá to ale tak, že Apple neopustí svoj pôvodný dizajnový jazyk predajní úplne. Nové dva obchody, ktoré vyrástli prednedávnom v Číne sa tiež nesú v znamení skla a ocele. Dá sa teda povedať, že spoločnosť bude presadzovať viac ako jeden typ predajní.

No, nám Slovákom iba ostáva ticho závidieť Američanom, ako sa o vzhľad obchodov Apple stará. Na Slovensku by tiež bodla nejaká tá oficiálna predajňa. Netvrdíme, že naši "reselleri" nemajú pobočky zariadené pekne, ale predsa len. Boli ste niekedy pozrieť, ako tieto predajné miesta vyzerajú napríklad v Nemecku?