Takto bude pravdepobodne vyzerať iPhone 6s [UPDATE]

· 2 min read
Takto bude pravdepobodne vyzerať iPhone 6s [UPDATE]

Nedávno sme Vás informovali informovali o možnom budúcom vzhľade budúceho iPhonu 6s. No a ako je zvykom, stále sa vynárajú nové informácie a čím sme bližšie k predstaveniu, tým je ich viac. Aby sme Vás nechali v obraze, prinášame ďalšie dohady o možnom vzhľade a vlastnostiach nového iPhonu.

Nový NFC procesor a zmenšenie čipov

Apple by mal priniesť nový NFC čip. Nahradí starší model čipu a zatiaľ nevieme, v čom bude lepší alebo aké novinky bude obsahovať. Je pravdepodobné, že sa v ňom bude nachádzať zabezpečovací procesor a tým nebude núdza o ďalší čip navyše. Ďalej sa povráva, že spoločnosť sa snaží zmenšiť veľkosť čipov čo najviac, ako to ide.

16GB verzia stále možná

Šíria sa dohady, tvrdiace že nový iPhone by mohol vynechať terajšiu základnú 16GB verziu a začať tak od 32GB. Nevieme ale, či tomu bude nakoniec tak. Phil Schiller, Apple Senior Vice prezident totiž tvrdí, že 16GB-tová varianta je stále postačujúca, hlavne keď zoberieme do úvahy, že do popredia sa dostávajú cloudové úložiská. Nič ale nie je isté. Apple aj predtým využíval testovacie iPhony s nižšou kapacitou pamäte a preto sa môže stať, že nový model bude naozaj obsahovať najnižšiu kapacitu 32GB.

Dizajn iPhonu 6

No a znova sa vraciame ku tomu, toľko razy omieľanému dizajnu zariadenia. Najnovšie návrhy ukazujú to, čo sme všetci očakávali. iPhone by si mal udržať svoje línie. Na povrch sa ale dostáva, že nástupca by mohol byť naozaj málinko hrubší. Apple si udáva toleranciu 0.2mm medzi jednotlivými modelmi a v tomto prípade by sa jednalo o zmenu maximálne 0.13mm. Takýto rozdiel si naozaj nemáte šancu všimnúť a Apple s tým počíta tiež. Preto by takáto malá zmena nemala odznieť ani pri predstavení nástupcu na prezantácií. Nemusíte sa tak báť a všetky svoje obaly a fólie budete môcť použiť aj s ďalším modelom.

iPhone 6s by teda mohol byť trošku (naozaj veľmi malilinko) hrubší. Povráva sa, že bude aj o 0.16mm vyšší a 0.13mm širší. Bude z neho teda riadny obor. Tieto zmeny by mohli nastať hlavne kvôli možnému nasadenia technológie Force Touch. V blízkej dobe toho ešte budeme veľa počuť a vidieť. My sa Vás budeme snažiť o týchto chýroch priebežne informovať, tak ostaňte s nami.