iOS

Tajomný obchod pre iOS o ktorom pravdepodobne neviete #1

· 2 min read
Tajomný obchod pre iOS o ktorom pravdepodobne neviete #1

Na iOS zariadenia sa dajú aplikácie nainštalovať viacerými spôsobmi. Prvým z nich je App Store. Tento spôsob je asi najpouživánejší. Väčšina použivateľov vie len o tomto obchode a považujú ho za jediný spôsob ako dostať do svojho iPhonu vytúžený Messenger. Okrem tohto obchodu sa do iOS dajú inštalovať aj webové aplikácie. O týchto aplikáciach si Steve Jobs myslel, že sú najlepšie a, že ľuďom budú stačiť. Práve preto sme pri predstavení prvého iPhonu žiadny App Store nevideli. A nakoniec je tu Cydia, na ktorej prevádzku je potrebný Jailbreak a okrem aplikácii, ktoré z nejakého dôvodu neboli prijaté do App Store tu nájdeme aj rôzne vylepšenia systému, tzv. "tweaky". Vedeli ste však, že okrem toho existuje ešte jeden obchod, ktorý je však určený len pre zamestnancov Applu a pre obchody App Store.

Tento obchod sa nazýva SwitchBoard a prístup do neho nejú iba osoby s AppConnect účtom. Jedná sa len o pár tisíc osôb, čo je vzhľadom na vyše 500 miliónov iOS použivateľov veľmi malé číslo. Uživatelia môžu do tohto obchodu vstúpiť dvojakým spôsobom. V prvom rade sa môžu prihlásiť pomocou e-mailu a hesla zo svojho AppleConnect ID, v tom druhom stačí pospájať kruhy a tým nakresliť vzor, presne tak ako na Androide. To, či sa po predstavení iPhone 5s dá do obchodu pristupovať aj pomocou Touch ID nie je zatiaľ známe.

Po prihlásení sa vám zobrazia iba tie aplikácie, ktoré skutočne podľa Applu potrebujete. Napríklad klasický zamestnanec nedostane prístup k aplikáciam pre Apple Store a naopak pracovníci Apple Store nemajú prístup k interným dokumentom spoločnosti. Nedá sa teda presne určiť koľko aplikácii sa v obchode nachádza.

Na verejnosť unikli niektoré screenshoty z tento aplikácie. Takisto sme sa už mohli stretnúť aj s funkčnými prototypmi zariadení, na ktorých bežal diagnostický software, ktorý je pravdepodobne súčasť SwitchBoardu.

Nie je známe, ako na iOS zariadenie aplikáciu dostať, to všetko sa však pravdepodobne dá zistiť na stránke Apple Connect. Na prístup však treba mať autorizovaný účet a akékoľvek neautorizované používanie tento stránky je podľa slov na nej zakázané.

Nabudúce si ukážeme niektoré zaujímavé aplikácie z tohto obchodu, ktoré verejnosť pozná a popíšeme si na čo slúžia.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read