Tajomný obchod pre iOS o ktorom pravdepodobne neviete #2

· 2 min read
Tajomný obchod pre iOS o ktorom pravdepodobne neviete #2

Nedávno sme vám povedali o obchode SwitchBoard. V skratke sa to pokúsim zhrnúť. Ak vás však zaujíma to, na čo tento obchod služi a ako funguje, rozhodne odporúčam prečítať predchadzajúci článok.

SwitchBoard je obchop pre zamestnancov Apple. Nachadzajú sa tu napríklad aplikácie na platenie v Apple Store alebo tie, vďaka ktorým vám Apple preplatí pracovný obed. Bežný uživateľ k tomuto obchodu nemá prístup a pre to, aby ste ho mohli navštíviť musíte mať Apple Connect ID. Dnes sa pozrieme na niektoré zaujímavé aplikácie, ktoré sa v tomto obchode nachádzajú.

Smart Sign

Jedná sa o aplikáciu, ktorá sa niekedy používala v Apple Storoch na iPadoch, ktoré vďaka nej mohli fungovať ako interaktívny stojan s cenami a informáciami o produktoch. Aj napriek tomu, že sa nedávno už iPady na tento účel používať prestali si myslím, že sa jedná o aplikáciu plnú zaujímavosti.

Za zmienku napríklad stojí, že sa aplikácia nedá vypnúť pomocou Home Button ani pomocou reštartovania iPadu a na vypnutie tejto aplikácie a prístup k nastaveniam slúži špeciálne gesto, ktoré za celý čas nebolo odhalené. Takisto sa zistilo, že sa na iPadoch so Smart Sign nachádza špeciálne upravený iOS, ktorý neobsahuje App Store a tiež na ňom nefunguje fotoaparát. Zatiaľ, čo predný sa ani nezapne, tak v prípade zadného je vidieť iba tmu.

Aplikácia je tiež viazaná na lokalizačné služby a po odchode z Apple Store jednoducho padne. Pri pokuse o zapnutie sa celý iPad reštartuje.

Receipts

Jedná sa o aplikáciu, vďaka ktorej vám Apple preplatí výdaje spojené s vašou prácou. Zamestnanci majú túto jednoducho nainštalovanú aplikáciu, ktorá nahráva na server účty. Vďaka tomu Apple presne vie koľko vám má za čo preplatiť.

EasyPay

Jedná sa o aplikáciu určenú pre zamestnancov Apple Store, ktorá zabezpečuje vykonávanie platieb s pomocou iOS zariadenia ku ktorému je pripojená čítačka kariet. Aplikácia bola pôvodne vyvinutá pre iPod Touch 4. generácie, s príchodom iPhone 5s však bol tento iPod nahradený iPhonom s Touch ID.