Tajné fotky nového MacBooku Pro 2016

· 2 min read
Tajné fotky nového MacBooku Pro 2016

Určite ste už postrehli, že v treťom štvrťroku k nám dorazí nová generácia MacBookov Pro. Je to už vyše roka, keď sme sa mohli po prvýkrát stretnúť so súčasným modelom. Avšak čo nové nám prinesie táto generácia? Zvesti o nových funkciách sa šíria veľmi rýchlo, ale nie všetky z nich sú potvrdené.

Prednedávnom boli zaslané na portál cultofmac.com fotky, ktoré potvrdzujú niektoré informácie o novom MacBooku Pro.

Zdroj: culofmac.com

OLED panel

Mnoho zdrojov na internete uvádzalo, že nový MacBook Pro má údajne dostať OLED panel. Nedávno sám Ming-Chi Kuo, analytik z firmy KGI Securities, sľúbil, že Apple predstaví nový OLED panel v nových MacBookoch. Miesto pre panel je na tomto prototype už vytvorené. Reproduktory boli premiestnené na obe strany popri klávesnici, ako je vidieť na fotke, čiže panel by mal dostať miesto nad klávesnicou.

Je zopár dôvodov, prečo by mal nový MacBook Pro dostať OLED panel. Hlavným z nich je možnosť vytvorenia skratky pre špecifickú aplikáciu, teda tie skratky, ktoré nepotrebujete, jednoducho odstránite a nahradíte ich tými, ktoré najčastejšie používate.

Zdroj: culofmac.com

USB-C

Ďalšie novinky, o ktorých sme mohli počuť, by sa tak isto mali objaviť v novinke od Apple. USB-C konektor, ktorý by mal nahradiť mnoho funkcií ako nabíjanie, prenos dát alebo prenos obrazu na externú obrazovku, je zastúpený na fotkách hneď vo štvorici.

Je ťažké hodnotiť hrúbku nového MacBooku Pro. Či už bude tenší, alebo podobne hrubý ako terajší model, je ťažké povedať, avšak z fotiek je evidentné, že z hrúbky mu asi veľmi neubudne.

Zdroj: culofmac.com

Môj osobný názor na tieto špionážne fotky je trochu skeptický. Je ťažké povedať, ako naozaj bude vyzerať finálna verzia nového MacBooku Pro. Novinky, ktoré boli predpovedané, že nový model dostane, sú v tomto prototype zahrnuté. Musíme však len počkať do oficiálneho predstavenia MacBooku Pro a nechať sa prekvapiť, čím nás opäť Apple ohúri.


Zdroj titulnej foto: [dotunderscore.net](http://i.imgur.com/mSWHNyp.png) **Zdroj: [culofmac.com](http://www.cultofmac.com/430982/spy-photos-all-but-confirm-2016-macbook-pros-oled-touchpad/)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read