Svetlo sveta uzrel prvý ohybný mobil ReFlex

· 1 min read
Svetlo sveta uzrel prvý ohybný mobil ReFlex

Vyzerá to tak, že iPhone 6 Plus má konkurenciu v ohýbaní. Svetlo sveta totiž uzrel prvý ohybný smartfón. Predstavujeme ti ReFlex!

Čo sa parametrov tejto novinky týka, veľa informácií nemáme. ReFlex v sebe ukrýva spojenie 6-palcového ohybného HD displeja od LG a špeciálneho senzora, ktorý zisťuje, ako veľmi je obrazovka ohnutá. Podľa dostupných dát obsahuje tento senzor až 4 000 dátových bodov na presné zaznamenávanie. Bežať by mal na operačnom systéme Android 4.4.

Aby nebol ohybný displej len drobná zábavka, s ktorou sa majitelia môžu hrať, vývojári s ním prinášajú rad skvelých využití. Autori spomínajú napríklad simulovanie listovania v knihe. Pri prezeraní e-booku by si mohol ohýbaním displeja prechádzať jednotlivé stránky. Využitie by sa našlo napríklad aj pri populárnej hre Angry Birds. Prak s nahnevanými vtákmi by mohli hráči naťahovať ohýbaním smartfónu. Pre lepší zážitok by mal mobil odovzdávať majiteľovi spätnú väzbu cez vibrovanie.

Samotný hardvér telefónu ale nie je flexibilný, a tak nemôže byť umiestnený priamo pod displejom. Autori zatiaľ tento problém vyriešili tak, že dôležité komponenty umiestnili po stranách displeja. Výskumník Paul Strohmeier uviedol, že ReFlex využíva rovnakú architektúru ako iné Android telefóny.

Vývojári začali pracovať na podobnom prototype už pred dvanástimi rokmi a majú pred sebou ešte dlhý kus práce. Bohužiaľ, ReFlex zatiaľ nie je dostupný verejnosti. Tá si na prvý flexibilný telefón zrejme ešte bude musieť počkať, keďže na súčasnom prototype je stále čo zlepšovať.

Zdroj titulnej foto: Aliexpress.com
Zdroj: mashable.com