Sudca žiada, aby mu spoločnosť Apple pomohla vytiahnuť dáta z iPhonu, ktorý patrí vrahovi

· 1 min read
Sudca žiada, aby mu spoločnosť Apple pomohla vytiahnuť dáta z iPhonu, ktorý patrí vrahovi

Tento utorok požiadal federálny sudca spoločnosť Apple, aby mu bola nápomocná pri vyšetrovaní. Sudca chce nahliadnuť do šifrovaných dát vraha zo San Bernardina. Tento prípad obletel aj naše médiá. Ide o muža, ktorý sa vrátil zo Saudskej Arábie. Nariadenie súdu hovorí, že spoločnosť z Cupertina musí poskytnúť primeranú technickú pomoc, aby pomohla FBI dáta z iPhone obnoviť.

extras.mnginteractive.com

Ide o zariadenie iPhone 5c, ktorý patrí Syed Farook. So svojou ženou zastrelil v San Bernardino v Kalifornii 14 ľudí. Telefón je uzamknutý na heslo a prokurátor tvrdí, že dáta z iCloudu naznačujú, že v telefóne sú dôkazy o skutku.

m.c.lnkd.licdn.com

Hoci sa vyšetrovateľom podarilo získať niektoré dáta z iCloudu, ide o dáta z termínu mesiac a pol pred streľbou.

V uplynulých rokoch urobila firma z bezpečia dát užívateľov svoju najvyššiu prioritu, a to hlavne na platforme iOS. Už v októbri minulého roka firma avizovala, že je nemožné vytiahnuť dáta z iOS zabezpečeného heslom, pokiaľ má užívateľ iOS8 alebo novší. Firma Apple má 5 dní, aby na žiadosť súdu reagovala.

Čo si myslíš, mala by spoločnosť Apple postupovať v tomto prípade morálne a poskytnúť súdu súčinnosť pri vyťahovaní dát?

Zdroj titulnej foto:http://ichef.bbci.co.uk
Zdroj: idownloadblog.com