Súboj sedmičiek: iPhone 7 kontra Samsung Galaxy S7

· 2 min read
Súboj sedmičiek: iPhone 7 kontra Samsung Galaxy S7

Vo vzduchu je už cítiť vôňu novej mašiny od spoločnosti Apple, ktorej cieľom bude zanechať ten správny dojem na trhu, ako to je každý rok.

Dlho očakávaný iPhone 7 a, samozrejme, jeho súrodenec iPhone 7 Plus o pár dní uzrú svetlo sveta a dostanú sa na trh v USA, UK a ďalších krajinách. Vzhľadom na tieto okolnosti je najvyšší čas na porovnanie so súpermi od Samsungu. Nové smartfóny od spoločnosti Samsung tento rok nesklamali, práve naopak, zožali úspech. Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge sa prezentovali vynikajúcim displejom, výdržou batérie a fotoaparátom. Ako sa s touto skutočnosťou popasujú iPhone 7 a iPhone 7 Plus? Aké argumenty si pre nás tento rok firma Apple pripravila? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Zdroj: iphonehacks.com

V prvom rade si môžete hneď všimnúť, že Galaxy S7 je ťažší o 14 gramov, ale len nepatrne väčší od iPhonu 7. Čo sa týka displeja, Samsung vedie, no na druhej strane mu chýba 3D Touch. Kapacity batérií sú výrazne rozdielne, avšak Galaxy S7 to dobieha rýchlym nabíjaním, ktoré stojí za povšimnutie.

Zdroj: iphonehacks.com

A teraz to začína byť zaujímavé. Porovnanie iPhonu 7 Plus a Samsungu Galaxy S7 Edge nám prinieslo ten pravý súboj. Čo sa týka displejov, oba zariadenia sú vybavené 5,5-palcovou obrazovkou. Edge je zakrivený na oboch stranách, čo mu dáva slušnú výhodu v kompatibilite oproti iPhonu. Tentokrát je Plusko o 31 gramov ťažšie ako Edge, čo už pocítite aj vo svojej ruke. IPhone však dobieha svojho súpera teleobjektívom, ktorý ponúka dvojnásobný optický zoom.

IPhone nesklamal, no nemôžeme povedať, že by svojho súpera zo Samsungu jednoznačne zničil. Sto ľudí, sto chutí, niektorí budú mať výber spomedzi týchto dvoch smartfónov jednoduchý, druhí si budú zase lámať hlavu nad tým, ktorý si vybrať. Otázka je, pre ktorú mašinu sa rozhodnete vy.

---

Zdroj titulnej foto: i.ytimg.com
Zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read