iOS

Telefóny s Androidom sú najporuchovejšie. Kraľuje im Samsung

· 1 min read
Telefóny s Androidom sú najporuchovejšie. Kraľuje im Samsung

Drvivá väčšina porúch mobilných telefónov podľa štúdie pochádza zo zariadení so systémom Android. Najviac poškodených telefónov je pritom od Samsungu. Tesne za ním sa umiestnilo Lenovo, ktoré má 21 percent, Xiaomi s 11 % a Asus s 8 %. Celkovo sa dá povedať, že až 85 % všetkých porúch tvoria Androidy. Vyplýva to zo štúdie spoločnosti Blancco Technology Group. Tá je založená na diagnostike miliónov zariadení so systémami iOS a Android (nie, Windows Phone v teste zahrnutý nebol) zo Severnej Ameriky, Ázie a Európy.

Podľa výsledkov smartfóny po celom svete najviac trápia problémy s fotoaparátom, ktoré tvorili až 10 %. Nasledujú dotykové obrazovky s o jedno percento nižším podielom, za nimi problémy s nabíjaním (8 %) a mikrofón, ktorý správne nefungoval 6 % používateľov.

zdroj: appleinsider.com

Zaujímavé je, že zatiaľ čo svetový priemer v problémoch s výkonom bol iba 6 %, v Severnej Amerike porucha tvorila až 17 %. V Európe zasa najväčšmi potrápil príjem signálu.

Nedá nám tiež nespomenúť, že až 74 % zariadení vrátených v Severnej Amerike a 71 % tých, ktoré boli vrátené v Európe, nemali pri diagnostike žiadny problém.

Aj keď by sa niekto mohol oháňať, že Android má 85 % trhový podiel a iOS iba približne 10, treba zdôrazniť, že tieto štatistiky netvoria priamo počty pokazených zariadení, ale ich pomer k celkovo predaným kusom.

zdroj: appleinsider.com


Zdroj titulnej foto: ibtimes.com
Zdroj: appleinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read