Študenti zaplatia za Apple Music polovičnú cenu

Spoločnosť Apple pochopila, že študentský život je ťažký a plný nástrah, a preto sa ho rozhodla študentom vybraných vysokých škôl nejako osladiť. Tí po novom zaplatia za hudobnú streamovaciu službu Apple Music polovičnú cenu a ušetria tak nejaké to eurko na pivko so spolubývajúcim.
Je to však až príliš pekné na to, aby sa to stalo realitou aj pre slovenských študentov. Táto zľava sa začala uplatňovať v piatok v Austrálii a neskôr sa ku krajine pridajú aj ďalšie: Amerika, Anglicko, Nemecko, Dánsko, Írsko a Nový Zéland. Štandardné predplatné pre USA napríklad činí 9,99 $, čiže študenti zaplatia len 4,99 $.
Hŕstka vyvolených musí byť, samozrejme, schopná preukázať, že sú študentmi vybraných škôl. Táto zľava je k dispozícii po dobu 4 rokov od zápisu a nemusí prebiehať kontinuálne. To znamená, že keď sa niekto rozhodne štúdium prerušiť a následne znova obnoviť, vie sa ku svojej zľave stále vrátiť.
Apple spolupracuje s portálom UNiDAYS (portál na rôzne študentské zľavy), vďaka ktorému si overuje status študenta.
Či sa niečoho podobného v dostupnom čase dočkáme aj na Slovensku, na 100 % povedať nevieme, no predpokladáme, že skôr nie. Čo je však viac než isté, je fakt, že sa tohto roku dočkáme vynovenej aplikácie Apple Music, ale to už je téma pre iný článok.
Zdroj: appleinsider.com
Zdroj titulnej fotografie: teezbuy.com