Strácaš veci na dennom poriadku? Táto vecička ti pomôže!

· 3 min read
Strácaš veci na dennom poriadku? Táto vecička ti pomôže!

Ak si ten typ človeka, čo stráca kľúče, mobil a rôzne iné dôležité veci, tento vynález ti určite pomôže. Tile je malá kľúčenka, ktorá ti pomôže nájsť čokoľvek, čo stratíš. Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Používa Bluetooth LE, vďaka čomu môžeš nájsť predmety na krátke vzdialenosti.

Čo sa ale stane, ak si od svojho predmetu ďalej ako 15 metrov? Môžeš ho označiť ako chýbajúci, to znamená, že ktokoľvek má aplikáciu Tile v telefóne, bude hľadať. Hneď ako sa niekto k tvojmu predmetu priblíži s touto aplikáciou, tebe príde notifikácia s presnou informáciou, kde sa nachádza.

Veľkosť a praktickosť

Tile je 3,7-centimetrový štvorec hrubý 5,3 milimetra. Písmeno “e” tiež slúži ako tlačidlo, pomocou ktorého si môžeš “prezvoniť” telefón, keď ho stratíš. Na rohu sa nachádza dierka, aby si si ho mohol zavesiť napríklad na kľúče. Taktiež ho môžeš prilepiť na notebook alebo aj hodiť do tašky. Podľa môjho názoru je Tile priemerne veľký a nerobí problémy pri odkladaní kľúčov.

Spracovanie

Hlavný materiál použitý pri výrobe Tilu je plast. Po vyše týždni používania vidno jemné odreniny, ale nie je to nič hrozné. Výrobca tvrdí, že vodotesnosť je na štandarde IP5, čiže ani obrovská búrka nebude robiť problém.

Aplikácia

Aplikácia je dostupná ako pre iOS, tak aj Android. V nej je možné niekoľko vecí. Po prvom spustení je potrebné najprv pridať Tile do tvojej aplikácie. Hneď ako dokončíš túto synchronizáciu, už nepotrebuješ spraviť nič. Celý proces je veľmi jednoduchý a trvá menej ako pár minút. V článku si môžeš pozrieť mapu, na ktorej je znázornené miesto, kde si tvoj Tile naposledy mal, keď bol pripojený na tvoj telefón. Ako som už spomínal, ak ho stratíš a nenachádza sa nikde v blízkosti, môžeš ho označiť ako stratený a ktokoľvek s Tile aplikáciou sa priblíži k tvojmu stratenému predmetu, dostaneš notifikáciu s presnou lokáciou. Pokiaľ sa ale nachádzaš v krátkej vzdialenosti, appka ti ukáže približnú diaľku vo forme krúžku. Ďalšia možnosť je zapnúť zvonenie Tilu kliknutím na tlačidlo Find. Toto zvonenie funguje aj opačným smerom. V prípade, že nevieš, kde máš telefón, stačí dvakrát stlačiť písmeno “e” a začne zvoniť, aj keď ho máš v tichom režime.

Zdroj: thinkapple.sk

Výdrž

Firma sľubuje ročnú výdrž s možnou výmenou za nový kus. Ak sa tvoja baterka začne vybíjať, dostaneš upozornenie. Spoločnosť ponúka výmenný program pre tieto vybité kusy. Stačí, že ho pošleš v obálke naspäť, tam ho zrecyklujú a tebe za 12 dolárov pošlú nový.

Cena

Cena samotného Tilu je 25 dolárov. Ak ale kupuješ Tile na Slovensku, je tu menší problém. K tejto cene sa ti ešte pripočíta DPH, čo je v našom prípade 20 %, aj keď podľa stránky to je 21 %. Nesmieme zabudnúť na dopravu, ktorá je na Slovensko až 12 dolárov, v Amerike je zadarmo. Z toho vyplýva, že ak si ho chceš kúpiť na Slovensku, dosť si priplatíš. Tile si môžeš objednať na oficiálnej stránke.

Celkový dojem

Tento produkt je fajn. Oplatí sa ho ale kupovať na Slovensku? V podstate áno, ale má to háčik. Nehodno sa spoliehať na pomoc od komunity, pretože pravdepodobne na Slovensku ešte nie je až taká rozšírená, poprípade tu nie je žiadna. Presne preto ju treba rozšíriť.


Zdroj titulnej foto: nextshark.com