Steve Jobs vysvetľuje, prečo iPhone 7 nemá 3,5 mm jack

Steve Jobs vysvetľuje, prečo iPhone 7 nemá 3,5 mm jack

Phil Schiller, viceprezident pre celosvetový marketing Apple, označil odstránenie 3,5 mm konektora jack za "odvážne". Toto slovo ale vôbec nemuselo byť náhodné. Zrejme sa snažil odkázať na komentár Steva Jobsa, ktorý pred rokmi obhajoval kontroverzné rozhodnutie Apple zastaviť podporu Flashu v iPhone a iPade.

Snažíme sa vyrobiť perfektné produkty pre ľudí a máme odvahu povedať, že túto súčasť nepovažujeme za niečo, čo robí skvelý produkt. Preto ho vynecháme. Niektorým ľuďom sa to nepáči, takže nám budú nadávať," opisuje svoje pocity z odstránenia Flashu Jobs. "Radšej to vezmeme a svoju energiu budeme sústrediť do technológií, o ktorých si myslíme, že sú na vzostupe a budú dobré pre zákazníkov. A viete čo? Oni nám platia presne za tieto rozhodnutia." Na záver ešte dodal: "Ak uspejeme, budú naše produkty kupovať, a ak nie, nebudú."

Opis Steva Jobsa spred šiestich rokov až prekvapivo vystihuje dnešnú situáciu. Spoluzakladateľ firmy Apple by pokojne mohol hovoriť o odstránení 3,5 mm konektora jack a všetko by sedelo.

Okrem spomínaného slova však na "odvážne rozhodnutia" spoločnosti Apple odkazuje aj samotná pozvánka. Portál 9to5mac upozorňuje, že farby bublín na tapetách iPhonov 7 presne zodpovedajú farbám počítačov iMac G3. Tie firma predstavila ešte v roku 1998 a vyslúžila si kritiku za odstránenie dlhoročného štandardu - disketovej mechaniky.

zdroj: 9to5mac.com

Spoločnosť Apple je firma, ku ktorej vždy patrili inovácie. Dokonca aj vtedy, keď sa nedočkala pozitívnych ohlasov verejnosti. Heslo "Think different" to dokonale vystihuje. Vo väčšine prípadov sa jej to ale vyplatilo. Uvidíme, či to platí aj pri odstránení konektora na slúchadlá.


Zdroj titulnej foto: YouTube.com
Zdroj: 9to5mac.com