Steve Jobs odmietal používať v spoločnosti bezpečnostné karty

· 1 min read
Steve Jobs odmietal používať v spoločnosti bezpečnostné karty

O Stevovi Jobsovi, bývalom CEO Apple, koluje mnoho chýrov. Niektoré sú pravdivé, niektoré nie, niektoré sú dobré, iné zas zlé. Od tohto človeka si ale každý z nás môže zobrať nejaké to ponaučenie, nejakú skúsenosť. Bol ale aj typom veľmi výstredným, o čom hovorí aj jeho konanie.

Išlo o rôzne hlúposti, ktoré by obyčajnému jedincovi ani nenapadli. Mal napríklad problém s tým, aby bola na jeho auto umiestnená ešpézetka. A jednou z mnohých vecí, ktorými sa líšil od zvyšku spoločnosti, bol aj fakt, že odmietal a ani nenosil štítok, ktorý zamestnancov oprávňoval vstúpiť do jednotlivých komplexov či dverí v spoločnosti.

Keďže je Apple firmou, do ktorej by rád nahliadol, prípadne niečo vyniesol každý, musí dbať na svoju bezpečnosť. Tá zahŕňa aj to, že celý areál je na čipové karty, pomocou ktorých sa zamestnanci vedia po komplexe pohybovať. Čo ale taký Steve Jobs?

"Steve musí byť po celom campuse eskortovaný. Odmieta nosiť jednu z bezpečnostných kariet, ktoré by mu dovolili pohybovať sa po budovách. Nikto nevie, prečo tak robí, no pravdepodobne v tom bude nejaký zmysel."

Jeden z inžinierov nám celé tajomstvo odkryl. Nešlo o nejakú logiku alebo hlbší zmysel. Išlo asi iba o to, že Steve chcel Think Different. Chcel byť jedinečný. A tak, kedykoľvek sa potreboval niekam dostať, zaklopal na dvere. Zamestnanci sa doslova predbiehali v tom, kto mu otvorí. A jeho to asi bavilo sledovať.

"Bol to jediný človek v Apple, ktorému sa to vždy prepáčilo. Jemu to bolo jedno. Myslel si, že naňho sa pravidlá nevzťahujú."

A do istej miery sa ani nevzťahovali...