Steve Jobs by dnes oslávil 61 rokov

Neuveriteľný génius, vynálezca a inovátor, ktorý spôsobil to, že dnes nakupujeme hudbu inak, píšeme správy inak, fotíme inak a pracujeme s počítačom inak, by sa dnes dožil 61. narodenín.

zdroj: www.yatzer.com

“Na veci, ktoré sme nevytvorili, som rovnako pyšný ako na veci, ktoré sme vytvorili. Inovácia je povedať nie tisíckam vecí.”

Bohužiaľ, nestalo sa tak, pretože Steva vo veku 55 skolila rakovina pankreasu, s ktorou viedol už určitú dobu dlhý a intenzívny boj. Lekári mu dávali iba pár mesiacov života, on s ňou však dokázal podľa informácií aktívne viesť najhodnotnejšiu spoločnosť minimálne 6 rokov. Z pozície CEO odstúpil iba necelé 3 mesiace pred tým, ako chorobe podľahol.

“Nezáleží mi na tom, že budem najbohatším človekom na cintoríne. Ísť v noci do postele a povedať si, spravili sme niečo dokonalé… To je to, na čom mi skutočne záleží.”

Steve pritom ešte tesne pred smrťou stihol predstaviť iPhone 4s. Aj keď na keynote nevyzeral práve najlepšie, povedal, že sa cíti skutočne výborne.

news.yahoo.com

“Váš čas je obmedzený, preto ho nepremárnite tým, že budete žiť život niekoho iného.”

Za relatívne krátkych 56 rokov života stihol nielen zmeniť svet počítačov, hudby či telefónov, ale aj svet filmov so svojou spoločnosťou Pixar, ktorú neskôr odkúpilo Disney.

"Zostaňte hladní, zostaňte bláznami."

Charakteristický bol tiež svojím správaním. Historky hovoria, že niektorí zamestnanci spoločnosti sa s ním báli chodiť vo výťahu, pretože sa stávalo, že kým došli na určité poschodie, už vo firme nepracovali.

Česť Stevovi Jobsovi, géniovi, ktorý zmenil svet. Odpočívaj v pokoji, Steve.

zdroj: marco.com


zdroj titulnej foto: talentdevelop.com

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou