Stephen Hawking má nádhernú radu pre všetkých, ktorých trápi depresia

Svetoznámy Stephen Hawking je známy pre svoje neuveriteľné znalosti z oblasti vesmíru, času a teoretickej fyziky. No zdobí ho aj vycibrený zmysel pre humor a vie zabrnkať tiež na citlivú strunu.


Hawking na poslednej prednáške pozitívne zasiahol všetkých, ktorých trápi depresia. Poetické prirovnanie k [čiernym dieram](http://www.startitup.sk/pomoze-playstation-3-pri-spoznavani-vesmiru/) v týchto hodinách číta celý svet.

Hawking začal slovami:

“Cieľom tejto prednášky je povedať vám, že čierne diery nie sú také čierne, ako sa môže zdať. Nie je to nekonečné väzenie, ako sme si kedysi mysleli.”

“Veci dokážu uniknúť z čiernej diery oboma smermi – buď späť von, alebo do iného vesmíru. Takže ak si práve v čiernej diere, nevzdávaj sa – existuje cesta von.”

Stephen Hawking žije už 53 rokov s chorobou známkou ako ALS, ktorou trpí napríklad aj slovenský futbalista Marián Čišovský. Napriek tomu, že mu lekári dávali dva roky života, dodnes pracuje na svojom výskume, prednáša, píše knihy a inšpiruje ľudí po celom svete. Patrí jednoznačne k najväčším osobnostiam vedeckého, ale aj celého sveta.


![http://www.startitup.sk](/content/images/2016/01/12188030_906352359457975_659441351772509403_o-3.png)

*zdroj:www.startitup.sk*

Startitup

Startitup

http://www.startitup.sk