Ste unavení z neustáleho písania na klávesnici? Klávesnica na rozpoznávanie reči dopraje vašim prstom zaslúžený odpočinok

Nie je žiadnou novinkou, že populácia je nútená tráviť s technikou viac a viac času. V dnešnej dobe každý vlastníme počítač, poprípade smartfón. To, že ich všetci využívame na rôzne účely, je každému jasné. Nebudem menovať rôzne využitia, popravde, ani sa mi nechce, lebo je to na dlho. Ale predsa nás všetkých niečo spája.

Klávesnica alebo, lepšie povedané, jej používanie. Či už mobilnej, alebo tej, čo je súčasťou počítača.
Či si už burzový maklér, ktorý vypisuje denne stovky mailov, alebo obyčajný “fejsbukár“, nasledujúca novinka ťa určite poteší.

Zdroj:onpr.com

Keď poviem klávesnica ovládaná hlasom, skoro každý si predstaví otrasnú funkciu v každom smartfóne, ktorá sama nevie, čo od nej čakať. Určite aspoň niekto skúšal diktovať telefónu, čo má písať. No bolo to viac komické ako praktické, istotne mi dáte za pravdu.

Baidu alebo “Čínsky Google“ spojil svoje sily so Stanford University. Spolu prišli na trh s technológiou rozpoznávania reči, ktorá je trikrát rýchlejšia ako písanie v angličtine.

Zdroj:digitalportal.sk

Baidu Speech 2 Deep Tech súťažil v písaní s 32 “textármi” vo vekovom rozmedzí od 19 do 32, ktorí písali rovnaký text na klávesnici. A výsledok? Baidu bol 2.8-krát rýchlejší. Dokonca mal o 63,4 % menšiu chybovosť.

"Boli sme vlastne celkom prekvapení, keď sme zistili, že Baidu je takmer trikrát rýchlejší ako písanie na klávesnici," hovorí spoluautorka a doktorandka počítačovej vedy PhD. Sherry Ruan.

Zdroj:inboundid.com

Kedy bude takáto klávesnica dostupná pre verejnosť a koľko bude stáť, je ešte otázne. Zatiaľ nám musia stačiť klasické. To, či sa budeme vo vlaku prekrikovať, aby sme napísali mail, poprípade napísali textovú správu, je ešte len hudbou budúcnosti.

Zdroj titulnej foto: fony.sk
Zdroj: cnet.com

Dominik Melko

Dominik Melko