NÁZOR: Stávajú sa tablety minulosťou?

NÁZOR: Stávajú sa tablety minulosťou?

V roku 2010 prišiel zvrat. Firma Apple priniesla prvý používateľsky priateľský tablet a bolo len otázkou času, či si nájde svoje uplatnenie. Neskôr sa tento krok ukázal ako úspešný a spoločnosť z neho profitovala. No ako je to teraz?

Na MWC (Mobile World Congress) sa ako každý rok konala výstava všetkého možného aj nemožného, prevažne Androidov. No jedna vec tu chýbala. Tablety. Tých tu tento rok bolo naozaj málo. Od niektorých veľkých spoločností, akými sú napríklad Samsung, Sony či LG, sme sa dokonca žiadnej novinky ani nedočkali.

Zdroj: todayonline.com

Dôvod je taký, že spotrebitelia ich jednoducho nepotrebujú. Tablet nie je ako mobilný telefón, ktorý máme potrebu meniť každý rok či dva. Tablet sa odsunul na vedľajšiu koľaj.

Robíme na ňom jednoduché úkony. Pozeráme videá na YouTube, čítame knihy, prehliadame internet či odpovedáme na e-maily. Nič zložité.

Ďalšou vecou je, že telefóny sú stále väčšie a väčšie. Samsung Galaxy Note, ktorý bol predstavený pred pár rokmi, mal na tú dobu "obrovský 5.3-palcový displej", ktorý bol vtedy považovaný skôr za tablet ako telefón. Teraz je to bežná veľkosť vlajkových lodí smartfónov.

Zdroj: samsung.com

No a tretí dôvod, pre ktorý sa tablety "tešia" stále menšej popularite, je ten, že sú jednoducho menej pohodlné. Keď môžem mať päťapolpalcový telefón, na ktorom môžem mať súčasne otvorené dve okná, prečo tablet?

Samozrejme, na trhu stále nájdeme zaujímavé kúsky, ktoré si nájdu uplatnenie v domácnosti. Ide iba o to, že ich už výrobcovia nepokladajú za kľúčové, a tak ich na trhu nájdeme čoraz menej. Je ale viac-menej vylúčené, aby z obchodov zmizli úplne.

Zdroj titulnej foto: anandtech.com
Zdroj: ThinkApple.sk