STARTUP: Tieto slúchadlá pomôžu zosilniť alebo zoslabiť svet okolo vás

Na portáli Kickstarter sa objavil nový startup, ktorý je viac než zaujímavý. Ide o slúchadlá, ktoré si môžeš nasadiť do uší a pomôžu ti zosilniť alebo naopak stíšiť zvuky, ktoré sa nachádzajú v tvojom prostredí. Už žiadne počúvanie rozhovorov dôchodcov počas cestovania v MHD.

Všetko sa ovláda cez aplikáciu, ktorá vám dá na výber z prednastavených možností a profilov, alebo si môžete vybrať svoj vlastný. Pritom si môžete vytvoriť profil tak, aby boli odfiltrované zvuky z okolia presne podľa vašich predstáv.

zdroj: thegerge.com

Portál theverge.com do rúk dostal prototyp. Tvrdia, že je oproti tomu predchádzajúcemu vylepšený a že je niekedy ťažké uveriť, že počúvame zvuky z vonkajšieho prostredia cez slúchadlá. Zvuk je naozaj kvalitný, niekedy sa však stáva, že počujeme ozvenu svojho vlastného hlasu.

zdroj: thegerge.com

Nehodno však zabúdať, že ide iba o prototyp a výrobca stále môže vyladiť a zmeniť niekoľko vecí. Jednoznačne to však je skvelý nápad, ktorý môže pomôcť hlavne ľuďom, ktorí sú každý deň vystavovaní hlasným alebo nepríjemným zvukom.


Cover foto zdroj: theverge.com
Zdroj: theverge.com

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou