Vybíja sa tvoj MacBook príliš rýchlo? Poznáme príčinu

· 1 min read
Vybíja sa tvoj MacBook príliš rýchlo? Poznáme príčinu

Notebooky od Apple sa vyznačujú krásnym dizajnom, plynulým systémom, použiteľnosťou aj niekoľko rokov či dobrou výdržou batérie. Na to, aké sú praktické, ľahké a tenké, vydržia naozaj dlho na jedno nabitie. Čo ale v prípade, ak sa tvoj MacBook vybíja nadmerne rýchlo?

Jeden z redaktorov pre MacWorld, Kirk McElhearn, totiž upozornil na akúsi chybu systému, a tou je, že sa pri otvorenej aplikácii iTunes vybíja MacBook podstatne rýchlejšie.

Jednou z teórií je, že iTunes spotrebúva toľko energie kvôli animácii v hornej časti obchodu. Tam sa totiž nachádzajú zvýraznené aplikácie, ktoré sa časom obmieňajú, podobne ako v AppStore.

Kirk zavesil na internet screenshot zo svojho MacBooku. V jednom prípade počúval hudbu a v pozadí mal otvorenú aplikáciu iTunes. V druhom prípade iTunes zatvoril a všetku baterku teda používala iba aplikácia určená na hudbu.

Štatistiky používania batérie s iTunes

Štatistiky používania batérie bez iTunes

Využitie procesora činilo v prvom meraní 14 %, v druhom to bolo iba 5 %. Rozdiel je teda markantný. Ak sa ti najbližšie bude zdať, že tvoj MacBook sa vybíja príliš rýchlo, skontroluj, či v procesoch nemáš zapnutú aj aplikáciu iTunes.

Zdroj: iclarified.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read