Stane sa tento koncept iOS 10 realitou?

· 1 min read
Stane sa tento koncept iOS 10 realitou?

Nový koncept iOS 10 od Federica Vitticiho a Sama Becketta nám ukázal niekoľko noviniek a tiež priania užívateľov. Musíme uznať, niektoré veci sú úplne vymyslené, no vyzerajú dosť dobre a možno sa ich raz naozaj dočkáme.

Prvou novinkou je rozšírenie 3D Touch, ktoré sa dá využiť napríklad s Control Center. Ďalej režim tmavej obrazovky premieňa biele farby na čierne, teda by sa naň v noci lepšie pozeralo.

Zdroj: macstories.net

Medzi ďalšie novinky patrí aj vyhľadávanie v emotikonoch, napríklad keď napíšeš Italy, automaticky vyhľadá taliansku vlajku. Samozrejme, aj hocičo iné. A myslíme, že to by sa zišlo.

Zdroj: macstories.net

V koncepte je tiež rozpracovaný multitasking, ktorý dovoľuje mať obrazovku rozdelenú na dve časti a jednoducho presúvať texty alebo iné dokumenty a objekty.

Zdroj: macstories.net

Nová funkcia sa nachádza aj v Siri, kde môžeš namiesto hlasového príkazu písať. Bolo by to výhodou, keďže niekedy je potrebné napísať aj rôzne znaky.

Nový iOS 10 by nám mal byť predstavený na WWDC 2016, no stiahnuť a nainštalovať si ho budeme môcť až v septembri, keď vyjde von iPhone 7.


Zdroj titulnej foto: macstories.net
Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read