Stále vybitý iPhone? Prinášame triky na predĺženie batérie

· 4 min read
Stále vybitý iPhone? Prinášame triky na predĺženie batérie

Určite ste sa už stretli s veľkým množstvom podobných článkov, ktoré ukazujú rôzne triky na zlepšenie výdrže batérie na iOS zariadeniach. Podobný článok Vám prinášame aj my. Všetky informácie sú overené dlhodobými skúsenosťami z používania iPhonu, či iPadu. Všetky triky fungujú najúčinnejšie na najnovšom iOS, čiže iOS 8 a vyššom.

Článok je zoradený od najdôležitejších, čiže tých ktoré najviac ušetria batériu, až po najmenej dôležité triky či tipy.

JAS

Jeden z najväčších žrútov energie je displej. Veľký displej potrebuje veľa energie na vykreslenie všetkých bodov na obrazovke, čo znamená menšiu výdrž. Preto odporúčame zapnúť automatický jas, či pomocou ovládacieho centra znižovať jas na čo najnižší. Tento tip platí hlavne pre používateľov iPadov, ale veľmi účinne šetrí batériu aj na iPhone.
(Nastavenia > Displej a jas) alebo (švihnutím prsta zo spodnej časti obrazovky vytiahnete ovládacie centrum, kde sa tiež dá nastavovať jas)

The Ghost Logo

MOBILNÉ DÁTA

Dalšou vecou ktorá veľmi míňa energiu sú dáta. Ak internet v mobile využívate veľmi často, tak neustále vypínanie mobilných dát veľmi znižuje funkčnosť smartphonu. Preto, ak ste majiteľmi iPhonu s LTE (4g), vypnite si používanie tejto funkcie a prejdite na síce pomalší, ale podstatne šetrnejší 3g, či EDGE (Označuje sa v hornej lište ako „E” ).
(Nastavenia > Mobilné>Povoliť LTE/3G)

V prípade že máte aktualizovaný Váš iPhone, môžte jednotlivo povypínať využívanie dát pre konkrétne aplikácie, či povypínať aktualizáciu aplikácií na pozadí. Prakticky to znamená že rôzne hry po vypnutí sa nebudú neustále na pozadí refrešovať, čo predĺži výdrž batérie. Úplne postačí ak si necháte medzi zapnutými len aplikácie ktoré slúžia na komunikáciu (Messanger, Viber, WhatsApp, Skype…)
(Nastavenia > Mobilné (úplne dolu))

The Ghost Logo

VYPÍNAJTE WIFI A BLUETOOTH

Uistite sa, že máte vypnuté wifi, či bluetooth keď nie ste pripojený na žiadnu sieť. Keď sú tieto služby zapnuté, neustále sledujú okolie či nie je v dosahu sieť, na ktorú by ste sa mohli pripojiť.
(Nastavenia > Bluetooth/Wi-Fi) alebo (Takisto v ovládacom centre)

![The Ghost Logo]

VYPNITE SLEDOVANIE KONDÍCIE

Po aktualizácií prišlo na iPhony 5s a vyššie služba, ktorá sleduje vašu kondíciu a kroky. Ak túto funkciu nepoužívate, vypnite ju. Zbytočne využíva akcelerometer na zachytávanie krokov.
(Nastavenie > Súkromie > Pohyb a kondícia)

The Ghost Logo

VYPNITE FUKCIU „ČASTO NAVŠTEVOVANÉ MIESTA”

Spolu s iOS 8 dorazila na iPhony aj funkcia ktorá má účel vylepšovania produktov. Je ňou funkcia často navštevované miesta.
(Nastavenia > Súkromie > Lokalizačné Služby > Systémové Služby > Často navštevované miesta)

The Ghost Logo

SPOTLIGHT

V prípade, že nevyužívate vyhľadávanie v iPhone, vypnite si Spotlight odškrtaním všetkých možností v nastaveniach. Niektoré služby používajú aj polohu, a znižujú výdrž batérie. Na starších iPhonoch (4, 4S, 5) vypnutie Spotlight aj zvyšuje plynulosť systému.
(Nastavenia > Spotlight vyhľadávanie)

The Ghost Logo

OBMEDZENIE POHYBU

V nastaveniach je možnosť aj obmedziť pohybovanie a rôzne animácie na obrazovke, ktoré využívajú pre svoje fungovanie akcelerometer a gyroskop, čo znamená tiež veľké plytvanie energiou.
(Nastavenia > Všeobecné > Prístupnosť > Obmedziť pohyb)

The Ghost Logo

LOKALIZAČNÉ SLUŽBY (GPS)

Často krát váš iPhone využíva GPS a vy o tom ani nemusíte vedieť. V nastaveniach je možnosť povypínať všetky služby ktoré Apple zbiera, pre vylepšovanie produktov či ktoré iPhone využíva na určenie času podľa časových pásiem.
(Nastavenia > Súkromie > Lokalizačné Služby > Systémové služby > „všetko môžte povypínať” )

The Ghost Logo

JEDNODUCHÉ POZADIE

Namiesto predvolených „Bubliniek” ktoré sú na pozadí iPhonu, skúste použiť obyčajné obrázky či fotky. Tieto dynamické pozadia tiež na pozadí využívajú akcelerometer a gyroskom, pre lepšie trojrozmerné zobrazenie prostredia iPhonu.
(Nastavenia > Pozadie > Vybrať nové pozadie > Statické)

The Ghost Logo

PUSH OBNOVOVANIE

Aplikácia Mail využíva takzvané Push obnovovanie mailov. Znamená to, že aplikácia neustále kontroluje na pozadí či vám neprišiel nový mail, a presne v okamihu ako príde, aplikácia naň upozorní. Problémom je, že Push obnovovanie je veľmi energeticky náročné. V nastaveniach je možnosť prepnúť ho na určité časové hranice, kedy sa budú maily obnovovať (15,30,60 minút)
(Nastavenia > Mail, kontakty, kalendáre > Načítavanie dát)

The Ghost Logo

UZAMKNUTIE OBRAZOVKY

Zmeňte si uzamknutie obrazovky na jednu minútu, ak to máte inak.
(Nastavenia > Všeobecné > Uzamykanie)

The Ghost Logo