Sťahovanie vs streamovanie: Oplatí sa ešte sťahovať hudbu cez iTunes?

· 1 min read
Sťahovanie vs streamovanie: Oplatí sa ešte sťahovať hudbu cez iTunes?

Fakt je, že zisky zo sťahovania hudby sú menšie a menšie a zisky zo streamovania sa stále zvyšujú. Ľudia si už nepotrebujú sťahovať hudbu do MP3, majú ju v mobiloch spolu s internetom, ktorý je v dnešnej dobe dostupný takmer všade, a tak nám stačí hudbu počúvať online. Je však možné, že by na iTunes prestali predávať hudbu úplne?

Zdroj: iphonehacks.com

V máji 2016 pre Recode firma Apple potvrdila, že neplánuje zastaviť sťahovanie hudby. Kedysi to fungovalo skvele a zisk zo sťahovania hudby tvoril veľkú časť z celkového zisku Apple. Ale doba a technický priemysel pokročili, v roku 2003 by nikto nebol povedal, že streamovanie bude niekedy populárnejšie ako sťahovanie.

Kedy by mohlo byť sťahovanie už len minulosťou?

Možno už v priebehu 2-3 rokov. Hoci Apple o tom verejne nehovorí a bez detailných dát o ziskoch zo sekcie Služby, ktorá zahŕňa Apple Music aj iTunes, je ťažké posúdiť, kedy to už pre Apple nebude finančne únosné.

Dotklo by sa to všetkých krajín rovnako?

Samozrejme, nie vo všetkých krajinách sú podmienky rovnaké, ale s najväčšou pravdepodobnosťou by sťahovanie skončilo pre všetkých rovnako. Nemalo by význam sťahovať to postupne z trhu, pretože hneď ako by stiahli túto službu napríklad z Ameriky, jej využívanie by ešte viac kleslo.

Neviem, kedy si už hudbu nekúpime a nestiahneme, ale sama za seba dávam prednosť počúvaniu hudby online. Napokon, zaberá to menej miesta v mobile a aj menej času.


Zdroj: macworld.co.uk

Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com