Správy naznačujú príchod 12 palcového MacBook Air v druhom kvartáli tohto roka

· 1 min read
Správy naznačujú príchod 12 palcového MacBook Air v druhom kvartáli tohto roka

Po dlhšej dobe utíchli špekulácie ohľadne 12-palcového MacBooku Air, keďže sa všetky správy a média sústreďujú najmä na zajtrajší event, ktorý bude venovaný hlavne Apple Watch. No najnovšia správa, ktorá prišla v stredu tvrdí, že výrobcovia už zahájili sériovú výrobu aby stihli vydať nový MacBook Air na trh už v druhom kvartáli tohto roka.

Nové informácie boli na konči článku Wall Street Journal, ktorý sa zaoberal špekuláciami o novom 12,9 palcovom iPade. S odkazom na nemenované zdroje článok tvrdil, že Apple plánuje vydať nový 12-palcový MacBook Air vo veľkom množstve v druhom štvrťroku 2015. Presný termín nebol uvedený, no je možné, že ho Apple ohlási na tohtoročnej Worldwide Developers Conference spolu s vypustením hodiniek Apple Watch a predaj nového MacBooku by sa mohol začať predávať v júny.

Správa je v rozpore s dobre informovaným analytikom Ming-Chi Kuom, ktorý v januári prepovedal, že 12 palcový MacBook Air sa začne predávať do apríla. Server AppleInsider sa dozvedel, že apple vydal pre svojich distribučných partnerov vyhlásenie o začatí znižovania cien súčastných 11 a 13palcových modelov MacBook Air. Takýto ťah zvykne Apple používať v týždňoch, kedy plánuje uviesť na trh novú modelovú radu toho, ktorého prístroja.

O 12-palcovom MacBooku Air nie je známych veľa faktov no špekulácie hovoria o vysokom RETINA rozlišení a kvalitnom ultra tenkom prevedení. Vo fotkách, ktoré údajne ukazujú nový MBA je vidieť, že Apple upúšťa od svietiacich jabĺk na veku prístroja a nahrádza ich kovovým nalešteným logom, aké poznáme s telefónov iPhone alebo iPadov.

Zdroj: appleinsider.com