Spoznaj Liama, prvého naozaj inteligentného robota z dielne Apple

Je to už mesiac, čo sme mohli byť svedkami Apple konferencie. Všetka pozornosť sa sústredila najmä na dlhoočakávaný iPhone SE či menší iPad Pro, a tak sa akosi zabudlo na jednu, dovolím si tvrdiť, z podstatných "pikošiek". A tou je robot Liam.

Ak sa pýtaš, kto je Liam, tento článok nebol zbytočný. V takej veľkej firme, akou je Apple, je nevyhnutné, aby pri výrobe nových produktov asistovali roboty. Bežné roboty, ktoré sa v spoločnosti nachádzajú, teda slúžia na montáž. Liam je ale iný.
Zdroj: wordpress.com

Zatiaľ čo ostatní mechanickí pomocníci na montážnej linke skladajú napríklad taký iPhone, Liam robí presný opak. Ten totiž slúži na rozobratie iPhonu a následné roztriedenie jednotlivých súčiastok.

Celý proces prebieha asi takto. Tebe (pokiaľ žiješ v Amerike) padne do WC iPhone 6s. Rýchlo ho vytiahneš, no zistíš, že už nikdy nebude fungovať tak, ako by si si želal. Preto ho pošleš do firmy Apple (pokiaľ žiješ v Amerike), ktorá zistí, aká bola príčina jeho znefunkčnenia, a podľa toho sa rozhodne, či ho Liamovi dá, alebo nie.
Zdroj: edgardaily.com

V prvom prípade ho Liam zoberie do jednej zo svojich 29 "rúk", rozoberie ho a jednotlivé súčiastky ohľaduplne recykluje. Po zhliadnutí videa určite pochopíš.

Nemusíš sa ale báť, že Liam si onedlho uvedomí, že má na viac, a tak začne pripravovať pomstu ľudstvu. Nemá umelú inteligenciu, a tak je odkázaný na pomoc Apple, až pokým sa ho spoločnosť nerozhodne zbaviť. Smutné, ale pravdivé.

Zdroj titulnej foto: businessinsider.com
Zdroj: mashable.com

Viktor Šmidák

Viktor Šmidák

Zaujímam sa o svet technológií, snažím sa na veci pozerať objektívne.