iOS

Spotify spúšťa párty mód

· 1 min read
Spotify spúšťa párty mód

Hudobná streamovacia služba Spotify po spustení osobných playlistov Discover Weekly, algoritmicky generovaných zvlášť pre každého používateľa na základe jej/jeho vkusu, a po spustení špeciálneho módu pre bežcov Running Mode spúšťa teraz novú funkciu - Party Mode. Tá je momentálne dostupná len pre iOS a Android zariadenia, webová aplikácia ani softvér pre počítačové operačné systémy túto funkciu zatiaľ nemajú.

Party Mode, tak ako DJ v reáli, automaticky vyberá skladby, aby k sebe rytmicky aj štýlovo pasovali, aby prechody medzi nimi neboli ani poznať a aby používateľ mal k dispozícii nekonečný playlist. Vybrať sa dá zo širokej škály žánrov, štýlov a pre rôzne príležitosti. Zoznamy piesní sú poväčšine generované algoritmami, ale nájdu sa aj také, ktoré stvoril ozajstný DJ. K dispozícii je napríklad playlist od diskdžokeja známeho ako Diplo (“Diplo and Friends” playlist). Počas prehrávania playlistu môžete meniť nálady podľa stupňa zábavy a únavy ľudí, aby bola hudba skvelým podtónom dobrého žúru. Nemusíte sa obávať žiadnej drastickej zmeny melódie alebo piesne, prechod bude čo najjemnejší a hudba neprestane hrať ani na moment.

The Ghost Logo

Momentálne je pre službu Spotify kľúčové odlíšiť sa od ostatných hudobných streamovacích služieb. Running Mode, ktorý sa stará, aby pieseň mala rovnakú rýchlosť, ako je tempo behu používateľa, a teraz aj Party Mode veľmi pomáhajú službe Spotify v tejto dôležitej hre "kto z koho". Do éteru sa dostala informácia, že služba Spotify zamýšľa spustiť aj funkciu Car Mode (mód pre šoférovanie). Prezentovanie párty módu máte možnosť zhliadnuť tu:

Tešíš sa z predstavenia funkcie Party Mode? Ako ju využiješ? Čo myslíš, na akom princípe bude fungovať Car Mode?

Zdroj: macblog.sk, pcworld.com, spotify.com, techcrunch.com, theverge.com